У Кропивницькому збираються пристосувати фортецю Єлисавети до сучасності

1554
кількість переглядів

У Кропивницькому займуться створенням програми регенерації фортеці святої Єлисавети.

Як зазначила начальник відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування та архітектури Кропивницького Надія Лісняк, у місті прийняли Програму паспортизації нерухомих пам’яток культурної спадщини, передає кореспондент CBN.

В її межах міське управління архітектури наприкінці березня розпочало тендерну процедуру на отримання архітектурних, інженерних та геодезичних послуг з очікуваною вартістю у 410 тисяч гривень. Вже з 16 квітня можуть оголосити аукціон.

Тим часом у міськвиконкомі створили робочу групу з науковців, краєзнавців, істориків, музейників, представників громадськості, яка працюватиме над програмою, що передбачає ознайомлення з першоджерелами заснування фортеці та переліком заходів, аби пізніше депутатський корпус міг прийняти рішення про створення заповідної зони на території фортеці й подальшого використання цієї унікальної пам’ятки національного значення.

Зокрема мова йде про те, як пристосувати пам’ятку до нинішніх умов використання. Наприклад, очистити один з бастіонів, можливо, бастіон Андрія Первозваного, від рослинності, провести археологічні дослідження для подальшого створення на цьому місці музею під відкритим небом.

Нагадаємо, в управлінні містобудування та архітектури міської ради Кропивницького створили підрозділ, який буде опікуватися архітектурними пам’ятками та об’єктами культурної спадщини державного та місцевого значення.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.