На Кіровоградщині вода з колодязів у 68% має перевищений вміст нітратів

Обласний лабораторний центр оприлюднив результати досліджень питної води з колодязів за перший квартал 2018 року

0
265
views

Питна вода з індивідуальних колодязів Олександрійського, Устинівського та Компаніївського районів не відповідає гігієнічним нормативам за вмістом нітратів у 100% досліджених проб.

Про це CBN повідомили в обласному лабораторному центрі.

У Долинському районі цей показник сягає 95%, Бобринецькому – 85%, Голованівському – 82%, Онуфріївському – 78%, Гайворонському – 76%, Знам’янському – 74%, Благовіщенському та Новоархангельському – 55%, Новомиргородському – 50%, Кіровоградському – 41%, Світловодському – 21%.

На території Знам’янського, Петрівського та Новоархангельського районів жодна з досліджених проб води з громадських колодязів не відповідала вимогам за вмістом нітратів (100%), в Кіровоградському районі – 88%, в Олександрійському районі – 57%.

Наразі фахівці ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжують проводити вибіркові моніторингові дослідження питної води з громадських колодязів області.

Результати цих досліджень за перший квартал 2018 року показали, що в 68% питна вода має наднормативний вміст нітратів.

У лабораторному центрі наголошують: єдиним дієвим способом дізнатись про якість та безпечність води є проведення лабораторних досліджень.