У Кіровоградському обласному театрі ляльок з’явився головний режисер

У найближчих планах режисера – створення студії при театрі

0
574
views

В обласному театрі ляльок призначили головного режисера.

Ним став Олександр Кузьмин, повідомила CBN адміністрація театру.

Кропивницькі лялькарі протягом десятиліть працювали без головного режисера. У лютому 2018 року в театрі відбувся конкурс на творчі посади, у тому числі й головного режисера. Єдиним претендентом на цю позицію був заслужений артист України Олександр Кузьмин (на той час – актор Черкаського драмтеатру ім. Т. Шевченка). Розглянувши подані документи і врахувавши усі творчі заслуги митця, комісія одноголосно ухвалила його на цю посаду.

Свою режисерську діяльність він розпочав ще під час навчання на акторсько-режисерському факультеті Харківського державного інституту мистецтв ім. І. Котляревського, на кафедрі театру ляльок, яку вів заслужений артист України Леонід Попов (у 70-х починав свою діяльність у нашому театрі).

Після закінчення вишу Олександр понад десять років працював режисером-постановником та в. о. головного режисера в Закарпатському обласному театрі ляльок, потім – головним режисером в Івано-Франківському та Черкаському обласних театрах ляльок.

За роки діяльності здійснив понад 50 постановок, п’ять з яких – у Кіровограді. Написав кілька дитячих п’єс, що з успіхом ідуть на вітчизняних театральних сценах. Неодноразово брав участь у міжнародних фестивалях театрів ляльок в Україні, Росії та Білорусі.

У 2007 році виграв гран-прі за виставу «Івасик-Телесик» на Вінницькому фестивалі театрів ляльок «Подільська лялька».

За вагомі творчі досягнення у 2009 році отримав звання Заслужений артист України.

У найближчих планах режисера – створення студії при театрі, щоб мати змогу виховати власні талановиті кадри. Набір уже оголосили. Заявки приймаються до 25 липня. Чекають творчу молодь віком 15-20 років, дівчат і хлопців, які бажають пов’язати своє життя з театральною сценою.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here