Супрун розповіла у Кропивницькому, як боротися з самолікуванням

93 відсотки українців займаються самолікуванням

911
кількість переглядів

В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун має три способи боротьби з самолікуванням українців.

Про це вона заявила на прес-конференції в CBN сьогодні, 17 травня.

На переконання Супрун, самолікуванням люди займаються або через недовіру лікарям, або через відсутність доступу до отримання медичних послуг. Вона зазначила, що це роблять в усьому світі, але не на такому рівні як в Україні.

«Трансформація системи охорони здоров’я, де ми підсилюємо первинну ланку, повинна знизити самолікування, бо кожен може обрати свого лікаря. Коли ми маємо свого лікаря, то підвищується довіра до нього, і лікар буде надавати рекомендації, лікування для своїх пацієнтів. Це перший спосіб», – зазначила Уляна Супрун.

Другим способом боротьби з самолікуванням вона назвала обмеження реклами ліків у ЗМІ, для чого в міністерстві вже розробити відповідний законопроект.

Третє – це просвітницька робота, якою займається сама в. о. міністра на своїй сторінці у Facebook та міністерство на сайті.

«Щоб було розуміння у пацієнтів, коли треба лікуватися, коли ні, та до кого ми повинні звертатися, коли захворіємо», – пояснила Супрун.

В той же час вона наголосила, що вибір – займатися самолікуванням чи звернутися до фахівців – робить тільки сама людина.

«Ми повинні створити умови, щоб людина знала, куди має звернутися, якщо захворіє», – резюмувала Супрун і нагадала, що вже 4 мільйони українців обрали свого лікаря.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.