У Кропивницькому хочуть підвищити ставку єдиного податку для приватних підприємців

В обласному центрі - 8 тисяч платників єдиного податку

968
кількість переглядів

Планово-бюджетна комісія не підтримала пропозицію департаменту економіки міськради поповнити бюджет, підвищивши ставку єдиного податку для фізичниx осіб-підприємців другої групи.

За словами голови департаменту економіки Андрія Паливоди, у порівнянні з іншими містами країни у Кропивницькому вищевказані ставки досить низькі, й це дає можливість, не виходячи за рамки законодавчих норм, забезпечувати бюджетні надходження, передає кореспондент CBN.

Враховуючи збільшення мінімальної заробітної плати на 2019 рік до 4273 гривень, департамент запропонував збільшити до 15 відсотків єдиний податок для другої групи.

У 2016-му після збільшення вдвічі мінімальної заробітної плати було прийнято рішення зменшити єдиний податок з 20 до 10 відсотків. Тепер пропонується компроміс між необхідністю наповнювати бюджет і врахуванням інтересів підприємців.

«Єдиний податок – третій за питомою вагою в наповнюванні бюджету. Коли у 2016 році ми знизили ставки з 20 до 10 відсотків для платників другої групи, в 2017 – 2018 роках бюджет недоотримав близько 30 мільйонів гривень», – нагадала керівник фінуправління Любов Бочкова.

За її словами, якщо ставка не зміниться і на 2019 рік, місто втратить ще 10 мільйонів гривень.

Фінансист нагадала: нещодавно зі скарбниці міста виділили більше 40 мільйонів на зарплати медикам та вчителям, які не були отримані з держбюджету.

«Якщо ми нічого не будемо робити з доходною частиною, ми не зможемо забезпечити в законодавчо встановлених формулах виплату зарплат бюджетникам», – зазначила вона.

Представники бізнесу, зі свого боку, зауважили, що підприємництво в країні ледве жевріє, і підняття цього податку на фоні інших податкових зобов’язань матиме зворотній результат.

Комісія рішення прийняти не змогла, питання розглянуть депутати на наступному засіданні сесії.

Нагадаємо, розмір орендної плати за землю в Кропивницькому може зрости після інвентаризації зданих в оренду ділянок.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.