Нардеп Лінько: «Геокадастр Кіровоградщини – корупційна годівниця»

В геокадастрі один за одним міняються керівники

1253
кількість переглядів

Земельна реформа в Україні потрібна, вважає народний депутат Дмитро Лінько, але без продажу землі.

У прямому ефірі CBN сьогодні, 14 червня, він зазначив, що уряд уже почав передавати землі сільськогосподарського призначення в керування об’єднаним територіальним громадам. Проте це проходить у ручному режимі.

«У парламенті лежить проект закону, щоб передати землю в управління ОТГ, тому що та ситуація, яка спостерігається в кадастрах, – це чиста корупція, і всі про це знають, – розповів депутат. – У районах – те саме. Всі знають суми – 300 – 500 доларів за гектар. І тільки так можна отримати землі. Геокадастр – це чисто корупційна годівниця. Так само як і Академія аграрних наук, в управлінні якої 450 тисяч гектарів по Україні, в тому числі у Кіровоградській області. Це землі, на яких нібито хтось проводить наукові дослідження. За фактом дослідження проводяться на гектарах п’ятистах, а інші використовуються втемну».

За його словами, ця ситуація кілька років спостерігається в Бобринецькому районі з підприємством «Червоний землероб», яке щороку грабують, залишають без нічого селян.

«Земельна реформа в Україні потрібна», – наголосив Лінько.

Радикальна партія вважає за потрібно удосконалити процедуру оренди, доробити антирейдерські запобіжники. Тим часом, за словами депутата, влада та МВФ пропонують продаж землі.

«А що далі? Через відсутність кредитування жодний селянин не зможе купити собі землю. Це собі зможуть дозволити або аграрні холдинги, або іноземні компанії, які сидять і чекають», – зазначив Лінько.

На його переконання, якщо це дозволити, повернути назад буде вже неможливо. Він нагадав, що в Конституції прописано: основою аграрного устрою України є фермерське господарство. Саме від цього треба відштовхуватися при створенні й прийнятті законодавчих актів про землю.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.