У Кропивницькому говорять про стратегію регіональної політики

На форум завітали представники влади різних рівнів

0
689
views

У Кропивницькому сьогодні, 14 червня, почався форум, присвячений реформі місцевого самоврядування та стратегії регіональної політики.

На форум завітали представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Центрального Офісу Реформ, Центру розвитку місцевого самоврядування, програми «U-Lead з Європою», влади різних рівнів, ОТГ Кіровоградської та Черкаської областей, передає кореспондент CBN.

Як зазначив голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко, децентралізація – одна з найуспішніших реформ. Вона робить найкоротшим шлях від людини до послуги саме через інститут громад.

Він нагадав, що стратегічне завдання і перспективний план – створити 54 об’днані територіальні громади в області. Проте це ще не фінальна цифра. Наразі 13 ОТГ мають прямі бюджетній стосунки, працюючи за власним графіком. І життя вже показує, де дійсно з’явилася нова громада, а де лише відбулося укрупнення населеного пункту.

«Чим більше буде успішних громад, тим більш сильну Україну ми будемо мати. І це не теорія, а європейська практика», – переконаний очільник області.

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович наголосив, що фінансова децентралізація надала можливість обласному центру використовувати понад 30 відсотків бюджету на розвиток міста.

За останні роки в обласному центрі з’явилися гемодіалізний центр, пологовий будинок з функціями перинатального центру, комунальне підприємство з перевезення жителів міста, для якого придбали нові тролейбуси й автобуси, невдовзі з’явиться новий шляхопровід – арка, що пов’яже центр з Новомиколаївкою, тощо.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.