Благовіщенська ЦРЛ стала однією з найкращих райлікарень Кіровоградщини

За чотири роки в реконструкцію лікарні залучили понад дев’ять мільйонів гривень

1366
кількість переглядів

Комісія Міністерства охорони здоров’я підтвердила статус Благовіщенської центральної районної лікарні та її перший рівень акредитації під час візиту до лікарні 21 червня.

За словами головного лікаря Благовіщенскої ЦРЛ Леоніда Семка, на сьогоднішній день ЦРЛ може заявити про свою конкурентність порівняно з сусідніми районами: «Наша лікарня була побудована в сімдесятих роках минулого століття і всі ці роки зберігалася в такому ж стані, в якому була побудована. І лише останні чотири роки в лікарню інвестуються великі кошти та приводять її стан у відповідність до вимог сьогодення.

Наша лікарня фінансується з чотирьох джерел і одним з них є допомога Баварського Червоного хреста. Голова організації “Союз Чорнобиль”, яка була створена на базі Баварського Червоного хреста, – це доктор Йозеф Ціглер, який протягом останніх років надає нам істотну допомогу. Високотехнічне німецьке обладнання, медичне обладнання, ліжка, інструментарій, білизна – все те, без чого наша лікарня не могла б існувати жодного дня.

Ця частина фінансування є досить значною і без неї ми б не могли довести лікарню до такого стану, в якому вона є на сьогоднішній день. Хворі, які отримують у нас медичну допомогу, задоволені».

За чотири роки в реконструкцію лікарні залучили понад дев’ять мільйонів гривень. За словами голови Благовіщенської РДА В’ячеслава Зосима, за цей термін в районі доклали багато зусиль для того, щоб центральна районна лікарня стала дійсно схожою на сучасну лікарню.

«Це була об’ємна праця, яка робилася не один день, – зазначив він. – Для реалізації запланованих змін це мала бути системна та планова робота. Для початку ми провели детальний аналіз того, що ми мали. Лікарня разом з “первинкою” вже тоді були поділені на центральну районну лікарню та центр первинної медико-санітарної допомоги, але поділені були більш номінально, а територіально знаходилися в спільних приміщеннях, мали спільну базу. В цьому всьому мав місце хаос. Обидва заклади утримували свою господарську групу, своїх техпрацівників. Загальна площа – близько шести гектарів. Чотирнадцять будівель різного плану: поліклініка, окремо дитяче відділення, адмінцентр, окремо фізіопроцедурне відділення, рентген, головний корпус, господарські будівлі, їдальня, інфекційне відділення – все це було розкидане по величезній території. Ефективність використання цих будівель була низькою. Ми провели значну ревізію. Потім прийняли рішення, що ми відділяємо територіально первинну медицину – даємо поверх у поліклініці, і робили все, щоб вивільнити приміщення та по максимуму компактно їх заселити в центр первинної медико-санітарної допомоги. За чотири роки ми вивільнили три приміщення, які використовувалися нераціонально, і зараз ми їх не використовуємо, вони законсервовані».

Після цього пацієнтам стало комфортніше отримувати лікарняні послуги. На момент, коли В’ячеслав Зосим прийшов на посаду, головний корпус центральної районної лікарні був у жахливому стані. Там давно не проводились ремонтні роботи, не закуповувалось обладнання. Єдине, що було зроблено, – ремонт у палатах терапевтичного відділення. Тоді в лікарні одразу доробили господарський блок – хоч одне відділення привели до ладу. Опісля взялися за інші. За терапевтичним почали відновлювати пологове відділення. Спочатку воно було відокремлене та знаходилося в дуже старому приміщенні.

«Ми звільнили одне крило в центральному корпусі та зробили там капітальний ремонт, – сказав голова РДА. – Зараз умови, оснащення та дотримання санітарно-гігієнічних вимог тут не гірші, ніж в обласному перинатальному центрі.

Ці роботи виконуватись в 2015 – 2016 роках. Більшість коштів, які ми використали, були спонсорськими. Бюджети тоді були досить бідні, тому виділяти великі кошти з районного бюджету можливості не було. В 2015 році з райбюджету на лікарню було виділено 130 тисяч, в 2016-му – 350 тисяч. Але за ці два роки на ремонт пологового відділення було акумульовано ще 350 тисяч гривень спонсорських коштів. Так ми повністю зробили пологове».

Беручи до уваги вивільнення приміщень, було прийняте рішення придбати нове рентген-обладнання і перенесення самого рентген-кабінету в інше приміщення. Отримані від Фонду соціально-економічного розвитку 2 мільйони 300 тисяч гривень державних коштів спрямували на придбання новітнього рентген-апарату. Такого рівня апарат є тільки в Благовіщенській ЦРЛ та в закладі обласного центру. Зробили також на належному рівні ремонт у рентген-кабінеті.

У 2017 році роботи також не припинялися. Того року змогли залучити більше коштів з районного бюджету – 2 мільйони 200 тисяч. Район отримав доручення від голови облдержадміністрації зробили відділення політравми, перемістити відділення фізіотерапевтичної допомоги та зробити ремонт відділення денного стаціонару. Три чверті головного корпусу районної лікарні привели до ладу.

У 2018 році залишалося ще одне відділення – хірургічне: палата інтенсивної терапії, дві операційні, харчоблок і хол другого поверху. На сьогодні це зробити вдалося.

Наразі в головному корпусі ЦРЛ залишилося замінити покрівлю, утеплити стелю та зовнішній фасад. Але для пацієнтів уже все є – внутрішні роботи, заміна вікон, котлів, тепломагістраль, обладнання.

«Ми маємо давні дружні стосунки з Баварським Червоним хрестом (Німеччина), – наголосив В’ячеслав Зосим. – Це підрозділ, який надавав допомогу Україні по чорнобильській програмі. Вони працювали з багатьма регіонами. Після того, як після катастрофи пройшов достатньо довгий час, ми вже на особистих контактах вийшли на цих людей з лікарського середовища Баварії. Нам вдалося прив’язати їх до своєї території, і вони до цього дня підтримують з нами контакт, висилають нам медичну допомогу. Щороку ми отримуємо від них один чи два конвої з обладнанням, з медичними меблями. Останній конвой, наприклад, містив дороговартісний ендоскоп. Коштовне обладнання ми отримуємо від них постійно. Крім того, і меблі, й стерилізатори, хірургічні інструменти, кілька УЗД-апаратів, флюорограф».

Із початком медичної реформи районний центр первинної медико-санітарної допомоги став одним із перших у ході її реалізації. Заклад – у лідерах за рівнем підписання декларацій.

«Сімейний лікар уже зрозумів, що лікар є персоною, яка обслуговує, а пацієнт є головним, – зазначив Зосим. – Лікар працює для пацієнта, а не пацієнт існує для того, щоб жив лікар. Тобто, змінився світогляд. Я вважаю, що це – найперший і найбільший позитив у реформі. І далі, коли ми все розкладемо по своїх місцях, ми зможемо рухатися вперед».

На думку В’ячеслава Зосима, влада в районах як виконавці в контексті цих реформ повинна максимально забезпечити лікарню гарними умовами для пацієнтів та для персоналу: «Всі джерела, які хочуть нам допомогти, ми їх хапаємо за руку і тягнемо сюди, тому потреба в медичній галузі надзвичайно велика. Як дороги не стануть за один день як у Європі, так і з медициною – ми розуміємо, скільки на це треба часу та капіталовкладень. Головне, щоб не було хаотичності. Є ціль, і потрібно планомірно рухатися – тоді буде результат».

На сьогодні районна державна адміністрація добре співпрацює з районною радою, має непогані стосунки з усіма сільськими радами. Благовіщенський район – специфічний. Через нього проходять автомагістралі, а на них є заправки. Вони, згідно зі змінами в законодавстві, платять акцизний збір до місцевих бюджетів. На території району є сільські ради, які багатші за районний бюджет.

«Не сільські ради звертаються до нас по фінансову допомогу, а ми звертаємося до сільських рад, щоб узяти участь у тих проектах, які ми хочемо просунути, бо це на суспільне благо, – резюмував Зосим. – Ви багаті, у вас сьогодні є ресурс – давайте його раціонально використаємо. Не лише на благо вашої сільської громади, а на благо всього району. І коли сільські голови це бачать, то вони йдуть на співпрацю, діляться фінансовим ресурсом. На прикладі лікарні – бюджети сільських рад неодноразово надавали субвенції районному бюджету на цільові види робіт. Я вдячний всім, хто до цього був причетний».

Алла Зейферт, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.