Колишня – принаймні формально – фірма мера Світловодська зливає фекалії з-під свиней у Дніпро

Дніпровську воду споживають мешканці Знам’янки, Світловодська, Олександрії і Кропивницького

2602
кількість переглядів

Мер Світловодська – Валентин Валентинович Козярчук. Його сина звати так само – Валентином Валентиновичем Козярчуком.

Жителі двох сіл Світловодського району щонайменше вісім років потерпають від наслідків діяльності свинокомплексу.

Про це CBN розповіла депутат Великоандрусівської ОТГ Світлана Кушнірова.

За її словами, біля Великої Андрусівки щонайменше вісім років існує свинокомплекс, а нечистоти з нього без жодного обробітку стікають у Дніпро, до людських колодязів, у городи.

«Про ситуацію на даний момент – якби ви мені дали час, щоб я трохи в когось попитала – бо раніше працювали мої знайомі на комплексі, – сказала Кушнірова. – І коли вони вивозили звідти падаль, гадость різну у посадки, то вони мені телефонували і казали: “Свєта, отак і так, вивозять туди й туди”. А зараз багато андрусян наших вигнали звідти, розумієте, і поприймали світловодських. І начальник свинокомплексу раніше теж був наш, із Великої Андрусівки, а тепер він звільнився. Те, що досі нечистоти зливаються, – це точно, і смердить дуже…»

Депутат скаржиться, що фекалії зливають людям із поля, яке брали під засадження сільгоспкультурами. Людям від того поля нечистоти добігали до колодязів.

«Навесні взагалі катастрофа була – телефонували на “гарячу лінію” голови ОДА – були сильні дощі, й вони (нечистоти – CBN) прямо людям у колодязі, городи лилися, – продовжила Кушнірова. – Вони (місцеві мешканці – CBN) й у сільську раду приходили, й телефонували, вони кричали просто».

По інший бік комплексу – затока Дніпра. Якщо дощі йдуть чи тане сніг – все потрапляє у річку.

Свинокомплекс побудували у 2014 році підприємства «ВК і К» та «Світловодський бекон». У коментарі CBN Валентин Козярчук-старший заявив, що не має відношення до нього.

За даними з відкритих джерел, власником і директором ПП «ВК іК» нині є Андрій Сазонов, підприємство зареєстроване у Дніпрі. Раніше воно офіційно належало Валентину Козярчуку-старшому, а юридична адреса значилася у Світловодську.

Андрій Сазонов став директором 16 грудня 2016 року, адреса реєстрації ПП змінилася 29 грудня.

Валентина Козярчука-старшого обрали міським головою Світловодська у жовтні 2015 року.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.