У Кропивницький завітала делегація Громадської ліги «Україна-НАТО»

Фахівці з євроатлантичної інтеграції проведуть зустрічі з представниками різних установ та організацій міста та області.

895
кількість переглядів

Україна повинна швидше реагувати на зовнішні виклики.

На цьому сьогодні на зустрічі заступника голови ОДА Сергія Коваленка з делегацією Громадської ліги «Україна-НАТО» наголосив колишній глава постійної делегації ВРУ у Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України попередніх скликань Іван Заєць, передає кореспондент CBN.

«Правильне рішення – вчасне рішення. Ніколи громадська думка не стоїть на місці. Мудрість влади полягає в тому, аби зловити пік настроїв громади», – зазначив Іван Заєць, нагадуючи, як змінилася ситуація з безпекою після початку російської агресії.

Президент Петро Порошенко раніше заявляв, що в країні проведуть референдум з питання вступу до НАТО. Зараз ВР готується розглянути зміни до Конституції у частині закріплення курсу України на членство в НАТО та ЄС.

Екс-парламентар сприймає зміни до Конституції не як протиріччя референдуму, а доповнення. Та потрібно активізувати інформаційну складову руху до інтеграції.

У 2012 році, за даними фонду «Демократичні ініціативи», лише 13% громадян підтримували євроатлантичний напрямок. Зараз 42% українців вважають НАТО гарантом безпеки України, а 67% тих, хто візьме участь у плебісциті, готові дати згоду на вступ до Альянсу.

Та, за словами Ганни Залізняк, більшість з тих, хто не визначився, готові проголосувати проти. «У населення ще сильні негативні стереотипи», – зазначила завідувачка відділу соціологічного моніторингу розвитку міста КНДУ «Науково-дослідний інститут розвитку міста.

Сергій Коваленко запевнив гостей, що в Кіровоградській області працюють дві відповідні програми, інформаційна кампанія щодо вступу України в НАТО та ЄС триває і буде активізована, згідно з рішеннями парламенту та уряду.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.