На сайті «Є ліки» не зареєструвалися лише Кіровоградщина і Миколаївщина

1075
кількість переглядів

Кіровоградська область – один з двох регіонів, які не зареєструвалися на сайті «Є ліки»

Це сайт, на якому кожен пацієнт може перевірити наявність лікарських засобів, придбаних за бюджетні кошти, у своїй лікарні, повідомляє CBN.

Щороку держава виділяє кошти на закупівлю ліків. Сотні лікарських засобів, оплачених державою, повинні бути доступними для лікування хворих. Проект «Є Ліки» дозволяє кожному громадянину перевірити, які саме лікарські засоби є у його лікарні.

Нагадаємо, що в Міністерстві охорони здоров’я заявляють, що пацієнти не повинні платити в лікарнях за більшість препаратів.

В Україні є спеціальний Національний список препаратів, які повинен закупити кожен медзаклад. Їх пацієнти мають право отримувати безкоштовно, оскільки держава закуповує їх за гроші платників податків.

До цього списку увійшли 427 безпечних і дієвих препаратів. Для тих, хто проходить лікування в стаціонарі, ці препарати повинні надаватися без оплати.

Перевірити наявність даних ліків можна таким чином:
– на інформаційних стендах в установах охорони здоров’я;
– на офіційних сайтах регіональних департаментів та управлінь;
– у мобільному додатку «Ліки Контроль».

На веб-сторінці управління охорони здоров’я Кропивницького в розділі “Актуально” та “Інформація про наявні ліки в медзакладах” є дані про залишки деякої кількості препаратів. Немає інформації про те, що було закуплено, коли і в якій кількості, як і про виробника. Та й самі дані застарілі. Наприклад, ще сьогодні у міській лікарні швидкої допомоги висіли дані за 12 вересня.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.