На Кіровоградщині у сімох вихованців дитсадка діагностували гостру кишкову інфекцію

Попередній діагноз – харчова токсикоінфекція, стан усіх дітей - середнього ступеня тяжкості

713
кількість переглядів

Семеро вихованців ДНЗ «Веселка» з села Трепівка Знам’янського району з симптомами гострої кишкової інфекції перебувають на амбулаторному лікуванні.

Про це CBN поінформували в Держпродспоживслужбі в області.

Серед хворих – одна дитина 2012 року народження, четверо дітей – 2013-го. та двоє – 2014-го. Всі відвідують старшу групу. До Трепівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини вони звернулися 21 вересня.

Фахівці провели санітарно-епідеміологічне обстеження дошкільного навчального закладу та позаплановий захід у формі перевірки харчоблоку дитсадка, зокрема відібрали та дослідили страви, змиви, питну воду, добові проби готових страв на бактеріологічне забруднення. За участі фахівців Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» обстежили контактних осіб (персоналу дошкільного навчального закладу), а також провели заключну дезінфекцію. Збудник, який став причиною спалаху, встановлюється.

За результатами санітарно-епідеміологічного обстеження дошкільного навчального закладу та перевірки харчоблоку закладу виявили низку порушень санітарного законодавства щодо умов перебування дітей: недостатня кількість миючих засобів та меблів (шаф, індивідуальних ліжок, столів); на робочому місці у працівників ДНЗ відсутні особові медичні книжки з допусками до роботи (з 12 працівників представлено тільки шість особових медичних книжок; у трьох працівників протермінований ФГ-огляд); незадовільно ведеться обліково-звітна документація з організації харчування (відсутній журнал бракеражу сирих продуктів та журнал виконання норм харчування, неправильно ведеться журнал бракеражу готових страв); видача готових страв проводиться без зняття проби; не проведена метрологічна повірка високотемпературного обладнання (духової шафи); не дотримується погоджене з Держпродспоживслужбою меню; відсутні товарно-транспортні накладні та супровідні документи, що підтверджують походження, безпечність і якість продуктів; відсутні добові проби; відсутні інструкції щодо правил миття кухонного посуду, інвентарю та обладнання; не дотримуються умови зберігання продовольчої сировини (овочі зберігають на підлозі).

Керівництву дошкільного навчального закладу надали пропозиції з локалізації та ліквідації спалаху – провести генеральне прибирання в групових осередках, харчоблоці, місцях загального перебування дітей з використанням дозволених МОЗ України дезінфікуючих засобів; відсторонити від роботи осіб, які не пройшли медичний огляд і не мають допуску до роботи; посилити контроль за організацією харчування (веденням обліково-звітної документації, зберіганням продуктів харчування, приготуванням готових страв; дотримуватися погодженого меню).

Також надали припис щодо забезпечення належних умов зберігання продуктів у харчоблоці та обов’язкового приймання до закладу сировини та продуктів харчування при наявності документів, які підтверджують їх походження, безпечність і якість.

Роботу закладу призупинять на два дні (25 – 26 вересня) для усунення порушень.

Протиепідемічні та профілактичні заходи в дошкільному навчальному закладі «Веселка» продовжуються.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.