На Кіровоградщині не вистачає фахівців з децентралізації

Ставлення жителів тієї чи іншої території до процесу децентралізації дуже залежить від точки зору до нього місцевої влади

594
кількість переглядів

Жителі Кіровоградської області досі мало знають про реформу децентралізації, незважаючи на те, що вона триває вже четвертий рік поспіль.

Про це сьогодні, 2 жовтня, йшла мова за круглим столом, який присвятили актуальним проблемам об’єднання територіальних громад в області, повідомляє кореспондент CBN.

Згідно з дослідженням Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, який проводив опитування як серед жителів ОТГ, так і територій, не об’єднаних у громади, про об’єднання чули майже 79% респондентів, третина с них підтримує процес децентралізації, ще одна не підтримує, інші – не мають власної думки.

Серед проблем фахівці відзначають те, що майже 32% опитанних людей побачили в процесі об’єднання громад погіршення життя, а майже 37% мають невиправдані очікування на краще.

При цьому серед позитивних змін люди перш за все називають покращення ситуації з благоустроєм території, а не, наприклад, якість надання адміністративних послуг.

Крім того, експерти зазначили недостатню обізнаність як представників місцевого самоврядування, так і органів влади районного рівня про сутність децентралізації, незнання законодавчої бази, а крім того протистояння між ними.

За словами директора Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування Олега Яременко, «питання не в грошах, а в головах». Нормальне життя громади може забезпечити тільки якісна система управління. А для цього потрібно більш активно працювати над підготовкою кваліфікованих кадрів.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.