У Кіровоградській ОДА пояснили, як можна отримати відшкодування на комунальні послуги

Держава відшкодує комунальні витрати родини за два місяці

447
кількість переглядів

Уряд компенсує комунальні витрати тим сім’ям, які не встигли оформити субсидію.

Про це CBN повідомили у прес-службі Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Сім’ям, які не встигли оформити житлову субсидію до початку опалювального сезону, уряд компенсує всі витрати на комунальні послуги незалежно від виду опалення, навіть якщо документи вони подадуть у листопаді чи грудні.

Держава відшкодує комунальні витрати родини за два місяці. Це гарантовано Постановою Кабінету Міністрів № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Крім того, якщо житлову субсидію на новий рік (2018-2019 роки) уже призначили, то у жовтні управління соцзахисту автоматично розрахують її розмір на зиму. Це у листопаді-грудні відобразять у реєстрі субсидіантів subsidii.ioc.gov.ua, який працює з літа 2018-го.

Для отримання державної допомоги щодо сплати житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише заяву та декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно.

Готові документи можна:

– самостійно подати до місцевих управлінь праці та соціальної політики, сільських і селищних рад;
– надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
– відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).

Протягом кількох тижнів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру. З липня 2018 року розмір своєї субсидії можна дізнатися також он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

Якщо в наданні субсидії відмовили, слід звертатися на урядову гарячу лінію за телефоном 15-45.

Нагадаємо, 25 жовтня в область надійшли кошти для виплати зекономленої субсидії в опалювальний період 2017-2018 років з послуг газо- та електропостачання. 21,2 мільйона гривень отримають 3,7 тисячі домогосподарств, що споживали електроенергію на опалення, та 33,1 тисячі домогосподарств, які використовували природній газ для індивідуального опалення.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.