Я веду особисту війну проти Росії: у Кропивницькому студенти писали твори про мову

На конкурс подали понад 30 робіт

1042
кількість переглядів

У Кропивницькому інженерному коледжі ЦНТУ сьогодні, 9 листопада, нагородили переможців конкурсу «Що для тебе українська мова: зброя, музика чи…», повідомляє кореспондент CBN.

Конкурсу на кращий твір про мову передував тиждень різноманітних заходів, присвячених українській мові та літературі.

Свої сили спробували не лише студенти, а й викладачі, співробітники навчального закладу.

Ініціатором проведення патріотичного мовного конкурсу став директор закладу Микола Сторожук. А його підштовхнув до цього полілог про мову з фільму «Кіборги».
За словами організаторів конкурсу, мета проекту насамперед – дати авторам проаналізувати, що для них мова – зброя, музика чи щось інше.

Третє місце в конкурсі посів студент Святослав Крисюк, другу премію отримала завідувачка бібліотеки Антоніна Усеніна. Найкращою журі визнало роботу Владислава Рачинського.

Ось невеликий уривок з його твору: «Ми – це мова, якою розмовляємо, слова якої вживаємо. Їх кількість, зміст. Це найскладніша форма нашого прояву в світі. {…} Українською мовою треба жити, бо вона – синьо-жовтий прапор на передовій, який доводить, що це моя земля, предківщина моїх дідів і майбутнє онуків. І нехай скаженіють, як він майорить. {…}
Спілкуючись рідною мовою, я протистою, я доводжу, я переконую, я ненавиджу, я співчуваю і молюся. Я веду свою особисту війну проти російської агресії. Без української мови у нас немає майбутнього у власній країні. Бо мова – це перша зброя у боротьбі. Виживе мова – виживе і вітчизна…».

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.