У Кропивницькому хочуть встановити пам’ятник Юрію Яновському (ФОТО)

Витрати на нього міг би взяти на себе культурно-мистецький фестиваль

1347
кількість переглядів

З ідеєю встановлення в обласному центрі пам’ятника українському письменнику Юрію Яновському виступили письменники Кіровоградщини на чолі з Володимиром Панченком.

Про це CBN розповів член міської топонімічної комісії, яка підтримала цю ініціативу, Сергій Запорожан.

На вулиці Рівненській знаходиться будинок, де письменник жив понад 10 років. Неподалік на вулиці Соборній облаштовують сквер (біля кінотеатру «Портал»). Літератори вважають за доцільне саме там встановити пам’ятник одному з засновників українського кіно.

Ідея пам’ятника навіяна кінобіографією Яновського та образами і символами роману «Майстер корабля». Молодий Яновський стоїть на валуні перед морською хвилею. Він простяг руки, тримаючи в них вітрильник, ніби даруючи корабель-мрію нам. Одягнений Яновський у легку куртку, через шию перекинуте кашне, яке нагадує кіноплівку. Корабель символізує молоду українську державу. А Майстер корабля – то молода нація, що будує свого вітрильника, на якого чекає відкрите море.

На думку ініціаторів, відкриття пам’ятника могло б стати частиною програми мистецького фестивалю «Кропивницький – 2019», у кошторисі якого можна передбачити і видатки на виготовлення пам’ятника.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.