У Кропивницькому розповіли про необхідність проходження тестів на ВІЛ

Прес-конференцію провели напередодні дня боротьби з ВІЛ інфекцією

846
кількість переглядів

Сьогодні, 29 листопада, в CBN відбулась прес-конференція «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ», де розповіли про необхідність проходження тесту на ВІЛ.

За словами організаторів, у 2019 році в Україні будуть доступні більше мільйона експрес-тестів на ВІЛ. Для проходження тестів слід звернутись до сімейного лікаря, пройти їх можна безкоштовно й анонімно за 15 хвилин.

«Головне – щоб людина, яка тільки дізналась про свій статус, відразу почала лікування», – розповіла голова правління Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Юля Чабанюк.

На обліку в області перебувають 3 тисячі 161 людина ВІЛ-інфікованих, з них 692 мають статус ВІЛ. Загалом щороку в області виявляють близько 400 осіб ВІЛ-інфікованих та майже 200 людей зі статусом ВІЛ.

«Наразі в області діє обласна програма протидії з ВІЛ-інфекції СНІДу, якою затверджена ціла низка заходів, які фінансуються з обласного бюджету», – додала заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Наталя Горбенко.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.