У Кропивницькому досі шукають власників будівель, що згоріли на Дворцовій

Строк проведення експертизи щодо матеріалів з невеликою кількістю об'єктів та вирішуваних питань і простих за характером досліджень - 10 календарних днів

930
кількість переглядів

Відділ охорони культурної спадщини управління архітектури в міськраді продовжує пошуки власників будинків на Дворцовій, де 28 листопада сталася пожежа.

Про це CBN повідомила начальник відділу Надія Лісняк.

За її словами, відділ ще не отримав висновків слідчо-оператичної групи, яка з’ясовує причини виникнення пожежі: випадковість чи підпал.

Водночас пошуки власників продовжуються. Вже відомо, що приміщення на Дворцовій, 12, належить Максиму Березкіну, частина будівлі під номером 10 – теж йому, 8а – частинами тому ж Березкіну і Сергію Тарасову. Кому зараз належить друга частина будівлі на Дворцовій, 10, чиїм власником раніше було ТОВ «Рікона» Ганни Антоньєвої, продовжують з’ясовувати.

Як тільки у чиновників на руках будуть висновки експертизи, перемовини з власниками вийдуть на нову фазу, зазначила Надія Лісняк.

Столична влада звернулася до парламенту з тим, щоб внести зміни до Закону «Про охорону культурної спадщини», якому не вистачає механізмів повернення об’єктів культурної спадщини до державної або комунальної власності. В органів місцевого самоврядування немає повноважень самим визначати порядок викупу пам’яток у комунальну власність. Крім того, дуже малі розміри штрафів за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, у центрі Кропивницького сталася масштабна пожежа.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.