Кузьменко привітав усіх, хто підтримував рух до єдиної помісної церкви

Дуже важливою є духовна підтримка військовослужбовців

570
кількість переглядів
Сергій Кузьменко

Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко привітав усіх, хто підтримував створення єдиної помісної православної церкви.

Про це він заявив на апаратній нараді сьогодні, 17 грудня, передає кореспондент CBN.

«Я вітаю з цією історичною подією всіх, хто підтримував рух до єдиної Української автокефальної православної церкви, вітаю наших мирян і усіх людей, які вболівали за цю справу, вірили в неї, – зазначив Сергій Кузьменко. – Але ще раз наголошую на тому, що як на Кіровоградщині, так і загалом в Україні, кожен має право молитися в тій церкві, у якій він вважає за потрібне. У нас не було і не буде державної церкви».

Голова облдержадміністрації наголосив, що на фоні подій, які відбуваються сьогодні на сході нашої держави, дуже важливою є духовна підтримка військовослужбовців, які захищають незалежність зі зброєю в руках: «Наших хлопців є кому підтримати. І це дуже важливо. Тепер наші священики будуть молитися за нашу перемогу».

Нагадаємо, 15 грудня в Києві Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став Епіфаній. Фактично це буде перший визнаний київський митрополит з часів правління Ярослава Мудрого.

Тепер новообраному предстоятелю потрібно відвідати Вселенського патріарха і отримати Томос про автокефалію Української православної церкви.

Об’єднавчий Собор відбувся в Софіївському соборі, що є важливою історичною традицією. Саме в Софіївському соборі 1051 року був висвячений перший київський митрополит Іларіон. Саме працю Іларіона «Слово про закон і благодать» можна вважати початком обґрунтування незалежності української церкви.

Також у Софії 1921 року висвятили протоієрея Василія Липківського на Митрополита Київського і всієї України УАПЦ.

Тепер нового українського митрополита висвячуватимуть також у Софіївському соборі.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.