В обласному онкодиспансері запрацює модернізований операційний блок (ФОТО)

Вартість проекту склала близько 47 мільйонів гривень

555
кількість переглядів

В Кіровоградському обласному онкодиспансері найближчим часом запрацює модернізований операційний блок.

Готовність капітально відремонтованого операційного блоку сьогодні проінспектували голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

У супроводі заступника головного лікаря закладу Ігоря Макарука посадовці оглянули приміщення та технічне оснащення операційного блоку. Вартість проекту склала близько 47 мільйонів гривень, з яких 28 млн. грн. витрачено на будівельні роботи, 19 млн. грн. – на медичне обладнання.

Операційний блок розташовується на дев’ятому поверсі онкодиспансеру. Після реконструкції тут облаштували 6 сучасних операційних залів, оснащених новітнім наркозним обладнанням, операційними столами, освітлювальною технікою, кліматичним контролем, системою очищення повітря, централізованою подачею газів та централізованими вакуумними установками.

«Операційний блок має обладнання, завдяки якому ми можемо спокійно і повноцінно надавати медичну допомогу в онкології за сучасними стандартами, – зауважив заступник головного лікаря. – В старій операційній у нас було 5 залів і завжди не вистачало ще одного. Тому провели реконструкцію і зробили шість. Один з них – невеликий – для проведення нескладних операцій пацієнтам з патологією шкіри тощо. Тож тепер їм не доведеться чекати, поки виконаються порожнинні операції».

За словами Ігоря Макарука, новий операційний блок запрацює через два тижні, після проведення налагоджувальних робіт.

«Такої операційної, що ми маємо в онкоцентрі, в області ніколи не було. Це абсолютно новий рівень. Виконано не просто капітальний ремонт – фактично, побудовано новий поверх, де створено сучасні можливості для оперування», – зауважив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко після огляду приміщень операційного блоку.