На Кіровоградщині збільшилася кількість ВІЛ-інфікованих

Ситуація із захворюваністю на туберкульоз та ВІЛ/СНІД залишається напруженою

0
720
кількість переглядів

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулось чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Про це CBN поінформували в прес-службі ОДА.

Як зауважила головний лікар Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Галина Божок, на сьогодні в області, як і в цілому по Україні, епідситуація із захворюваністю на ВІЛ-інфекцію залишається напруженою.

На диспансерному обліку в Кіровоградській області перебуває 3191 особа з діагнозом ВІЛ-інфекція. Приріст показника захворюваності порівняно з попереднім роком складає 9,5%. Споживачі ін’єкційних наркотиків та жінки секс-бізнесу залишаються основним джерелом розповсюдження ВІЛ-інфекції.

«Останні поведінкові дослідження серед цих груп ризику були проведені в 2017 і на початку 2018 року на замовлення Альянсу громадського здоров’я та Центру здоров’я МОЗ України, – зазначила Галина Божок. – Результати досліджень засвідчили зменшення поширеності ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Так, у 2013 році показник захворюваності складав 15%, у 2015 році – 19%, а у 2017 році – 13,9%. Однак серед жінок комерційного сексу показник інфікованості зріс до 10,7%».

Таку тенденцію керівник Центру СНІДу пояснила збільшенням кількості жінок, які працюють в цій сфері, та збільшенням показника виявлення захворюваності за допомогою експрес-тестів.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.