Активісти «вирахували» на Кіровоградщині негідного кандидата до Вищого антикорупційного суду

Наприкінці грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила список зі 113 кандидатів, які успішно склали іспити та проходять до наступного етапу конкурсу

652
кількість переглядів

Громадські організації «Центр протидії корупції», «Фундації DEJURE», «Автомайдан» та «Трансперенсі Інтернешнл Україна» проаналізували майно, бізнесові та політичні зв’язки кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду та їхніх родин, а також попередні судові рішення кандидатів і сформували список претендентів, репутація яких під сумнівом.

Про це пише «Українська правда».

Серед кандидатів, чия репутація, на думку активістів – сумнівна, є і представник Кіровоградщини.

«Суддя Кропивницького апеляційного суду Віктор Онуфрієв, ймовірно, вдається до приховування власного майна через реєстрацію на матір, яка є пенсіонеркою 1946 року народження», – йдеться у статті.

У 2014 році мати судді придбала квартиру площею 67 кв. м та вартістю понад 1 млн грн, а в 2017 році – автомобіль. Існують обґрунтовані сумніви щодо спроможності матері-пенсіонерки здійснювати такі покупки.

Ще Онуфрієв не вказав у декларації кредитні зобов’язання своєї дружини. У 2007 році дружина судді уклала кредитний договір з «Райффайзен банк Аваль», відповідно до якого у неї виникло зобов’язання перед банком на суму 18 тисяч доларів США. Відповідно до договору від 12.03.2015, суму змінили на 105 164,04 грн. (курс долара від НБУ на той день – 21,55 грн). Однак ні у декларації за 2015 рік, ні за 2016-й, ні за 2017-й таких фінансових зобов’язань не відображено. У день отримання дружиною кредитних коштів теща судді і придбала вищезгадану квартиру.

«Це може свідчити, що квартира була придбана за кредитні кошти, і теща є лише формальним власником нерухомості», – роблять висновок автори статті.

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон №7440 про Вищий антикорупційний суд України.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.