На Кіровоградщині тестуватимуть сільську телемедицину

Телемедицина (від грец. tele - дистанція, лат. meder - лікування) - напрямок медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги, з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником). /«Вікіпедія»/

735
кількість переглядів

Ірина Іванова, «Кіровоградська правда»

Кіровоградщина потрапила у п’ятірку областей, де найближчим часом розпочнеться тестування телемедицини у сільських амбулаторіях, повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко.

В Україні розпочалося масштабне будівництво перших 517 нових сільських амбулаторій моно- та групової практики.

Десять вже здали в експлуатацію на Кіровоградщині, які повноцінно працюють.

Спільно з МОЗ розробили і сформували спроможну мережу з 4223 сільських амбулаторій. Потреба у новому будівництві – 688 закладів. Закуповуються 514 службових автомобілів для сімейних лікарів. За підтримки партнерів зі Світового банку розроблено хендбук – технічне завдання для запровадження в амбулаторіях телемедицини. Про це під час селекторної наради щодо стану реалізації реформи сільської медицини наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

– Сьогодні всі області вже вийшли на реалізацію проектів. І в 2019 році всі сільські амбулаторії в рамках реформи мають бути введені в експлуатацію. Тепер ми впритул наближаємося до впровадження телемедицини у сільських амбулаторіях. Є такий вислів, що «ліки від хвороби знаходяться не в аптечці у лікаря, а в його голові». Запроваджуючи телемедицину, ми якраз даємо сімейному сільському лікарю унікальну можливість отримати фахову консультацію вузькопрофільного спеціаліста з приводу діагнозу чи лікування. Наш хендбук – це посібник, який ми обов’язково передамо регіонам у допомогу, – зазначив Геннадій Зубко.

Наразі у п’яти областях – Кіровоградській, Харківській, Рівненській, Дніпропетровській та Полтавській – розпочнеться тестування телемедицини у сільських амбулаторіях за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання.

Вже найближчим часом області мають визначити такі амбулаторії.

Урядовець підкреслив, що мета реформи – не будівництво нових амбулаторій або встановлення медичного обладнання.

– Ми говоримо про зменшення смертності людей і кількості нових захворювань, у той же час – збільшення кількості людей, які підлягають моніторингу після перенесених хвороб. І головне – збільшення тривалості життя українців безпосередньо у сільській місцевості, – наголосив Геннадій Зубко.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.