Народний депутат Костянтин Яриніч відзвітував у Кропивницькому про свою діяльність

Реалізацію стратегічних завдань народний обранець вважає «своїм особистим обов'язком та питанням власної репутації»

1389
кількість переглядів

Запуск державної цільової програми радіаційного та соціального захисту Кропивницького й Кіровоградської області, розробка та впровадження медичної реформи, а також законодавча розробка та впровадження фінансової децентралізації – такі завдання поставив перед собою Костянтин Яриніч, коли став народним депутатом.

Що вдалося досягти і що попереду, Костянтин Яриніч розповів сьогодні, 23 січня, на звітній презентації своєї депутатської роботи, передає кореспондент CBN.

Реалізувати ці стратегічні завдання Яриніч вважає «своїм особистим обов’язком та питанням власної репутації».

За два роки з початку роботи над державною цільовою програмою радіаційного та соціального захисту кропивничан та жителів області депутату і його команді вдалося розробити концепцію і зміст програми, пройти тривалі бюрократичні процедури, підготувати весь пакет документів та матеріалів і передати їх на розгляд уряду.

Життєву необхідність реалізації цієї програми доводить той факт, що Кропивницький залишається лідером за онкозахворюваністю не лише серед міст України, а й областей. І за два роки показник захворюваності на 100 тисяч населення виріс з 590 до 605. Для порівняння: Рівненська область, яка теж знаходиться на кристалічному щиті, має захворюваність на рівні 251 особа на 100 тисяч населення.

Бюджет програми складає понад мільярд гривень. Команда Яриніча розраховує, що уряд розгляне і затвердить її вже цього року, аби у 2020-му вона почала реалізуватися.

Уже зараз у Кропивницькому реалізується програма йодовітамінізації, а більше 10 тисяч кропивничан мають персональні екокартки і знаходяться в постійному контакті з командою Яриніча.

Народний обранець є ініціатором і розробником цілого пакету законів у рамках медичної реформи, яка вже продемонструвала перші результати: більше 580 тисяч мешканців області обрали сімейного лікаря, зарплати лікарів «первинки» збільшилися у 2-3 рази, а Кропивницький, за даними громадської мережі «Опора», є лідером з залучення коштів на розвиток і оснащення медичних закладів. Капітальна реконструкція обласної дитячої лікарні, станції переливання крові, перинатального центру, створення гемодіалізного, інсультного центрів, паліативного відділення, будівництво 18 амбулаторій у сільській місцевості – і це не всі проекти, які реалізуються в місті та області.

Наступними кроками в рамках медреформи Костянтин Яриніч вважає запровадження європейської системи медичного страхування, розширення гарантованого безоплатного пакету медичних послуг та зростання заробітних плат лікарів і медичного персоналу не менше ніж на 250 відсотків. Крім того, створення у Кропивницькому й на Кіровоградщині диспетчерської екстреної медичної допомоги, прийняття обласної програми «Санавіація» і продовження розвитку та оснащення медичних закладів міста та області.

Фінансова децентралізація, щодо якої Костянтин Яриніч має свою активну позицію, теж уже продемонструвала перші позитивні результати: втричі збільшився реальний приріст доходів місцевого бюджету, завдяки чому в Кропивницькому вдалося реалізувати багато інфраструктурних проектів у медичній, спортивній та комунальній сферах. Наприклад, готується до відкриття реконструйований Центр східних єдиноборств.

За час з моменту обрання Костянтин Яриніч провів понад 400 зустрічей з людьми. Його команда розглянула 1247 звернень, з яких позитивно вирішені 1119, а інші знаходяться в процесі виконання. Впроваджені в життя проекти підтримки військових та їхніх сімей і волонтерські ініціативи: створення центру психологічної реабілітації «Коловорот», безкоштовне лікування дітей військових у медцентрі «Медина» та інші.

Для повної реалізації стратегічних завдань ще потрібен час, та народний депутат Костянтин Яриніч впевнений, що завдяки підтримці кропивничан і спільній командній роботі всі плани, завдання та проекти будуть втілені в життя.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.