У Кропивницькому провели унікальну хірургічну операцію (ФОТО)

Після такої операції не залишається рубців

13457
кількість переглядів

Сьогодні, 1 лютого, в Кропивницькому вдруге провели внутрішньоартеріальну хіміоемболізацію пухлини, передає кореспондент CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Вперше таку операцію в місті зробили під час конференції місяць тому.

Завдяки такому способу артеріально вводять хіміопрепарати для зменшення пухлини.

За словами головного лікаря лікарні Святого Луки Григорія Урсола, ця операція – ноу-хау в лікуванні онкології.

«Ми вводимо через судину, яка живить пухлину, хіміотерапію. Таким чином пухлина зменшується в об’ємі. Раніше такі пухлини завжди лише оперували, а сьогодні є можливість зробити внутрішньоартеріальне введення імунотерапії. Ми робимо операцію молодій жінці, і спотворювати її тіло шрамами не хотілось би. Тому ми застосували цю методику, яку привезли з Америки», – зазначив він.

За інформацією головного лікаря, такий спосіб не залишає ні рубців, ні великих розрізів, і найголовніше, що людина залишається працездатною і після цієї операції немає болю.

За словами лікаря з Харкова Юрій Авдосьєва, який оперував, сьогодні провели операцію жінці з тимомою (пухлина вилочкової залози) великих розмірів.

«Раніше хворим вирізали такі пухлини, але часто після таких операцій відбувалися рецидиви. Завдяки мікрокатетерній техніці ми можемо “зайти” в ці маленькі артерії, ввести препарат і після вже закрити ці артерії, щоб пухлина не отримувала кровопостачання. Пухлина, яка позбавлена підживлення, перестає рости», – розповів лікар.

Після операції, за словами медиків, жінка вже післязавтра зможе піти додому, а якби пухлину вирізали, то вона була б в лікарні ще мінімум два тижні.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.