У Кропивницькому створять єдину диспетчерську службу для всієї області

Таким чином стане ще більш дієвою система надання екстреної медичної допомоги

484
кількість переглядів

На Кіровоградщині з’явиться єдина система диспетчеризації, яка допомагатиме рятувати життя.

Про це на сьогоднішній прес-конференції розповів керівник департаменту охорони здоров’я КОДА Олег Рибальченко, передає кореспондент CBN.

«На сьогоднішній день кожний пацієнт, який набирає 103, потрапляє не до диспетчера екстреної медичної допомоги, а до регіонального телефонного вузлу», – розповів Олег Рибальченко.

Інакше кажучи, пацієнта з села найчастіше направляють до районної лікарні, де знаходиться одна чи декілька бригад екстреної медичної допомоги, які підпорядковані області.

Керівник департаменту нагадав, що служба має ознаки екстериторіальності й не може бути обмежена територією: «Протягом останніх п’яти років “швидкі” везуть пацієнта до найближчого закладу, який може надати відповідну допомогу. Це насправді рятує життя, пришвидшує надання допомоги».

Тепер в області хочуть створити єдину систему диспетчеризації.

«Планується у Кропивницькому на базі Центру екстреної медичної допомоги створити єдину диспетчерську службу», – пояснив Олег Рибальченко.

Таким чином будь-які виклики по території області потраплятимуть в операційний зал, де працюватимуть до 15 фахівців: диспетчери виклику та диспетчери напрямку. Перші прийматимуть виклики, збиратимуть необхідну інформацію, другі визначатимуть рух «швидких» та супроводжуватимуть їх. На машинах встановлять GPS-трекери та обладнають планшетами, телефонами з двома інтернет-лініями.

«Це дасть можливість визначити бригаду, яка знаходиться найближче, при необхідності передати пацієнта від однієї бригади іншій, що особливо важливо при, наприклад, інфаркті міокарда. Якщо ми веземо пацієнта з Гайворона до Кропивницького, з шести годин, після яких почнуться незворотні процеси, в нас залишається лише три», – розповів чиновник.