У Кропивницькому презентували діагностичний комплекс для амбулаторій (ФОТО)

Телемедицина (від грец. tele - дистанція, лат. meder - лікування) - напрямок медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги, з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником). /«Вікіпедія»/

0
427
кількість переглядів

На Кіровоградщині лікарям новозбудованих сільських амбулаторій презентували обладнання для запровадження телемедицини.

Презентація відбулася в департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації сьогодні, 5 лютого передає кореспондент CBN.

Зокрема, медикам показали, як працює комплекс дистанційної діагностики IDIS.

«Це портативна медична діагностична система призначена для використання сімейними лікарями, – розповів виконавчий директор ТОВ «Медстар-Солюшнс» Антон Іванкін. – За допомогою апарату можна провести попередню діагностику стану пацієнта. Використання апарату просте і допоможе лікарям у роботі, скоротить час на прийом одного пацієнта».

Техніка може вимірювати артеріальний тиск, частоту пульсу, рівень глюкози в крові, температуру тіла, провести електрокардіограму, дослідити сечу, органи дихання. Можна провести фотозйомку і аудіозапис.

Отримані дані автоматично переносяться на комп’ютер в електронну медичну картку. Далі інформація може передаватися медикам вищого рівня для подальших консультацій.

Систему IDIS можна використовувати в амбулаторіях, ФАПах, а також на виїзді вдома у пацієнта і навіть у дорозі.

Такі два апарати вже є в Олександрійському районі. Вартість кожного – понад 120 тисяч гривень.

«Телемедицина – це ті рішення, які дозволяють пацієнту якомога менше знаходитися в дорозі і якомога швидше йому змогли поставити діагноз», – наголосив Антон Іванкін.

Нагадаємо, Кіровоградщина потрапила у п’ятірку областей, де найближчим часом розпочнеться тестування телемедицини у сільських амбулаторіях.