Медзаклади Кропивницького готуються до другого етапу реформи

Лікарні перейдуть на новий механізм фінансування

794
кількість переглядів

У Кропивницькому триває підготовча робота до реорганізації двох медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства, повідомляє кореспондент CBN.

Мова йде про пологовий будинок з функціями перинатального центру ІІ рівня та лікарню швидкої медичної допомоги, чиє перетворення вчора, 12 лютого, підтримали члени виконавчого комітету міськради.

Як прокоментувала CBN ситуацію начальник міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук, завдяки цьому перетворенню медзаклади отримують можливості, які мають усі суб’єкти господарювання в країні, наприклад, право підписувати контракти, користуватися власним рахунком та встановлювати рівень заробітної плати без прив’язки до тарифної сітки.

«Цей крок – одна з обов’язкових умов переведення закладів на новий механізм фінансування – оплату за медичну послугу, яку буде здійснювати Національна служба здоров’я», – розповіла Оксана Макарук.

Вона нагадала, що медичні заклади первинної ланки міста вже є комунальними некомерційними підприємствами і мають договори з НСЗ. Реорганізація закладів другого рівня – це підготовка до другого етапу медичної реформи, який передбачається в наступному році.

За її словами, пологовий будинок і лікарня швидкої допомоги отримають нові статути з новими умовами роботи та оплати праці, наявністю двох директорів – комерційного і медичного – та іншими змінами і доповненнями.

Нагадаємо, що центр первинної допомоги №1 Кропивницького – один з лідерів з отримання коштів від Нацслужби здоров’я.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.