У приватному секторі Кропивницького ввели карантин через скаженого кота

Наразі територія мікрорайону Кущівка визначена загрозливою зоною

640
кількість переглядів

В одному з домоволодінь на вулиці Канатній у Кропивницькому зафіксували захворювання кота на сказ, власниця якого звернулася до ветеринарної лікарні після того, як у тварини з’явилися судоми.

Про це CBN поінформували в прес-службі Держпродспоживслужби області.

20 лютого при міській раді провели засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з приводу введення карантинних обмежень в приватному домоволодінні та загрозливій зоні – частині території мікрорайону Кущівка.

Фахівці Кропивницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в області здійснюють всі необхідні заходи щодо недопущення поширення інфекції. Наразі спеціалісти Кропивницької міської державної лікарні ветеринарної медицини проводять щеплення тварин у приватних домоволодіннях загрозливої зони антирабічною вакциною.

У приватному домоволодінні та на території подвір’я, де зафіксували випадок захворювання тварини на сказ, проводиться дезінфекція. За відсутність щеплення у кота його власницю притягнули до адміністративної відповідальності та оштрафували.

Сказ – надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується враженням центральної нервової системи й завжди закінчується смертю. Зараження людини відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок потрапляння її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Його необхідно робити щорічно всім домашнім улюбленцям, починаючи з тримісячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, оплатити треба лише необхідні витратні матеріали (шприц тощо). Для проведення щеплення тварин проти сказу необхідно звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.