На Кіровоградщині в десяти амбулаторіях почали надавати телемедичні послуги

На основі досвіду роботи амбулаторій Кіровоградщини телемедицина працюватиме по всій Україні

691
кількість переглядів

Сьогодні, 21 лютого, у десяти новозбудованих амбулаторіях при наданні медичних послуг пацієнтам почали використовувати інтегровану систему мобільної діагностики, повідомляє кореспондент CBN.

В Єлизаветградківську амбулаторію загальної практики сімейної медицини Олександрівського району завітали заступник очільника області Сергій Коваленко, керівник департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко та журналісти. Також до амбулаторії запросили пацієнтів, які потребували планового огляду.

Консультації лікарі третього рівня надавали з чотирьох нозологій: серцево-судинних та дерматологічних захворювань, цукрового діабету, а також бронхіальної астми.

«Це перше комплексне рішення для районів, взагалі системи охорони здоров’я області, коли одночасно є молоді лікарі, нові амбулаторії, повне оснащення, нові автомобілі. Перевагою ще є те, що ми можемо використовувати найсучасніші технології, визнані в усьому світі. Моделлю таких технологій є телемедична консультація, оскільки в кожній амбулаторії є постійний сталий доступ до Інтернету», – розповів Олег Рибальченко.

У подальшому система буде багаторівнева. За етапами: фельдшери консультуватимуться з лікарями первинної ланки, лікарі «первинки» – з колегами, що працюють в районних та міських лікарнях, ті в свою чергу – з фахівцями третього рівня. При необхідності сімейні лікарі можуть звернутися до вузькопрофільних фахівців обласних медзакладів.

«На сьогодні ми спрощуємо доступ пацієнтів до висококваліфікованої медичної допомоги», – підкреслив керівник департаменту охорони здоров’я ОДА і додав, що таким чином людина заощаджує свій час і кошти, не відбувається дублювання призначення ліків, медики обмінюються думками і сімейний лікар визначає тактику подальшого лікування.

Інтегровану систему мобільної діагностики можна використовувати у фельдшерсько-акушерських пунктах, в сімейних амбулаторіях і безпосередньо за місцем проживання або перебування пацієнта. При цьому система забезпечує конфіденційний зв’язок між лікарями. Уся інформація вноситься в електронну карту пацієнта.

«Складові доступності медицини для жителів сільських населених пунктів, ініційованої президентом Порошенко: умови, в яких здійснюється надання медичних послуг, гідна заробітна плата медиків, а також телемедицина, оскільки саме сучасні технології дозволяють вибудувати найоптимальніший маршрут для пацієнта», – зазначив Сергій Коваленко.

На основі досвіду, який напрацюють лікарі Єлисаветградської амбулаторії та інших амбулаторій Кіровоградщини, підкреслив заступник очільника області, створять систему телемедичних послуг, якою користуватиметься вся Україна.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.