У Кропивницькому історик і політолог розповів про вибір України

Вибір і цінність своєї країни - це не така річ, яку можна обмінювати на кока-колу, і на те, щоб голосувати за політиків, які систематично брешуть.

328
кількість переглядів

У Центральноукраїнському педуніверситеті Кропивницького сьогодні, 22 лютого, відбулася зустріч студентів з відомим українським істориком і політологом Олександром Палієм.

Говорили про історію та її уроки, політику, вибори та усвідомлений вибір, який повинні зробити українці, передає кореспондент CBN.

Як зазначив Олександр Палій, «за незнання уроків історії деякі народи платять кров’ю, а деякі – навіть життям».

«Ми живемо в дуже складному регіоні. Наш народ систематично намагались знищувати. Забрати нашу землю, а нас використовувати як рабів», – звернувся історик до майбутніх політологів.

Він нагадав їм, що на нашій землі не було рабства, доки вона не потрапила під контроль Росії, і вільні українці перетворилися на кріпаків.

На його переконання, Росія розуміє лише силу, тому в критичні моменти ми, українці, повинні діяти і діяти солідарно. Це було зроблено у 2014 році.

«Той шлях, який ми пройшли за останні п’ять років, – шлях перемог», – вважає Олександр Палій.

Він нагадав, що на Майдан люди вийшли через те, що влада їм відмовила у праві обрати європейський шлях. Зараз знову Росія намагається повернути Україну під свій контроль за допомогою політиків-маріонеток. Тому громадяни повинні піти на вибори та зробити усвідомлений вибір.

«Вибір і цінність своєї країни – це не така річ, яку можна обмінювати на кока-колу, і на те, щоб голосувати за політиків, які систематично брешуть. Треба їх оцінювати за справами», – зазначив політолог.

Він закликав молодих людей дуже відповідально поставитися до виборів: «Зрозуміти, що на вазі не просто абстракція, на вазі ваша рідна країна, на вазі ви самі. Тому треба мобілізуватися, подумати і проголосувати за кандидата, який рухає країну вперед».