Зубко відзначив створення на Кіровоградщині Асоціації ОТГ

Для успіху України необхідна загальнонаціональна консолідованість

657
кількість переглядів

Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко зауважив, що завдяки реформі децентралізації для регіонів «відкрилося вікно можливостей».

Про це він заявив на засіданні Ради регіонального розвитку в Кропивницькому сьогодні, 28 лютого, передає кореспондент CBN.

Гроші і повноваження все більше передають на місця. Вже можна говорити про зростання місцевих бюджетів. Зростає й підтримка держави. 52 відсотки коштів уже є на місцевому рівні.

«Хотів би всіх попросити не стояти осторонь, а показати, що місцеве самоврядування може консолідуватися і перемагати», – сказав Зубко.

Він заявив, що стратегія, якої притримується держава, – стратегія рівності регіонів. Не має бути жодних преференцій міст-мільйонникам чи певним територіям з огляду на їхнє географічне положення.

Понад 800 громад зараз функціонують в Україні, Кіровоградська область не лідирує за їх кількістю, однак саме звідси пішла Асоціація ОТГ. Її керівник – голова Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний.

«Потрібно працювати на якість життя людей, адже розвинені громади – фундамент успішної України», – додав Геннадій Зубко.

Пріоритетні питання у розвитку громад – безпека, освіта, охорона здоров’я, медицина, інфраструктура, сервіс тощо.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.