У Кропивницькому можна побачити текстильні ляльки Барбі (ФОТО)

На виставці представлені понад 40 ляльок, виконаних у техніці «тряпієнс», та тільди

0
902
кількість переглядів

У Кропивницькому триває виставка авторської ляльки «Тканина і фантазія» Наталії Кравченко.

Як розповіла CBN завідуюча відділом документів з питань економіки, виробництва та природничих наук ОУНБ ім. Чижевського Аліна Осокіна, представлені на виставці ляльки – це не іграшки в традиційному розумінні.

«Це інтер’єрні ляльки, чиє завдання бути навіть не сувенірами – оберегами дому, надихати власників, створювати особливий настрій. А гостям демонструвати стиль життя господаря дома», – зазначила Аліна Осокіна.

На виставці представлені понад 40 ляльок, виконаних у техніці «тряпієнс», та тільди.

Техніка «тряпієнс» передбачає лише натяк на обличчя – напівзакриті очі та легкий рум’янець на щічках, таке собі аніме. Ляльки відрізняються продуманістю образу. Важливо все: положення рук, ніг, нахил голови, вираз обличчя. Такі ляльки мають складні зачіски, пишні наряди і дуже деталізовані аксесуари – прикраси, парасольки, сумочки. Їх ще називають текстильними ляльками Барбі.

«Ця техніка у 1998 році була вигадана корейською тележурналісткою і фотомоделлю Юнг Хі Янг. Вона виросла в бідній сім’ї і лише мріяла про ляльок. Коли Юнг Хі Янг сама готувалася стати матір’ю, вона вирішила втілити мрію в реальність. Її перше творіння отримало ім’я Dream Doll», – розповіла Аліна Осокіна.

Виставка триватиме до 12 березня.

Лара Гуріна, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.