У Кропивницькому навчали розпізнавати фейки і маніпуляції (ФОТО)

Розвивати критичне мислення кропивничан навчалися на прикладі виборів у Мурляндії

1634
кількість переглядів

У Кропивницькому вчилися правильно визначити та критично проаналізувати фейки, перевіряти достовірність новин, а також виявляти маніпуляції під час рекламних або ж передвиборчих кампаній.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Як розповіла CBN координатор заходу та завідувачка Інтернет-центру ОУНБ ім. Чижевського Галина Нікітіна, 1 березня у багатьох містах України в один і той же час відбулося заняття з пошуку фактів «Не віррр – перевіррр».

Тренінг в рамках проекту «Вивчай та розрізняй» реалізувала Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з Академією української преси та StopFake за підтримки посольств США та Великобританії в Україні.

«Сенс всеукраїнського заняття був у тому, щоб навчити людей правильно користуватися інструментами медіа-грамотності. Тому що маніпуляції, фейки, джинса – це все і є інструменти. Дуже багато людей вірять судженням, а не фактам. А при прийнятті рішення потрібно вимикати емоції», – зазначила Галина Нікітіна.

Лара Гуріна, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.