Дівчина з Кіровоградщини безкоштовно вчитиметься в британській школі

Безкоштовно навчатися можуть діти, батьки яких заробляють не більше 30 тисяч фунтів стерлінгів на рік

893
кількість переглядів

Стипендію на навчання протягом двох років, яку надає Рада асоціації директорів приватних шкіл Великобританії (НМС) цього року виграла Валерія Чорна, передає кореспондент CBN.

HMC Plrojects – стипендіальна програма, яка реалізовується в 14 країнах Центральної та Східної Європи вже 27 рік. Україна приєдналася до проекту у 2009-му. За цей час 63 українці безкоштовно вчилися в британських навчальних закладах.

На Кіровоградщині конкурс проводиться на базі Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті й має свої особливості. Переможець, крім того що безкоштовно навчається, харчується та не сплачує за житло, ще й не платить адміністративний внесок – 1400 фунтів стерлінгів. За цього це робить онука Роберта Ельворті Мсайкл Кларксон Вебб.

Аби отримати повну стипендію, треба пройти відбірковий конкурс: лексико-граматичний тест на володіння англійською, написати есе на задану тему і поспілкуватися з представниками робочої групи НМС.

Виняткові знання з англійської цього року продемонструвала Валерія Чорна. Дівчина навчається у Златопільскій школі, це її друга спроба отримати можливість безкоштовно навчатися в одній з британських шкіл. Валерія хоче вивчати математику, вищу математику, фізику та комп’ютерні науки.

Торік їй запропонували часткову стипендію. Цього року таку можливість отримали учень колегіуму Владислав Буріков та учениця гімназії нових технологій навчання Марія Заболотня з Кропивницького.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.