Кропивницький змінив інвестиційні пріоритети
Пріоритетним завданням, на розробку якого департамент з питань економічного розвитку направив усі сили, є пошук інвестицій у реконструкцію системи теплопостачання Кропивницького.
На цьому сьогодні, 11 березня, наголосив заступник міського голови Андрій Паливода під час звітування департаменту економіки про роботу в минулому році, передає кореспондент CBN.
Паливода зазначив, що департамент провів велику роботу у спілкуванні з ЄБРР щодо реалізації двох проектів: закупки тролейбусів з автономним ходом та реконструкції контактної мережі, а також підвищення енергоефективності в будівлях бюджетної сфери міста.
Андрій Паливода нагадав, що Кропивницький та Кіровоградська область знаходяться в трійці лідерів з впровадження енергосервісу. Сутність концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в школах, дитсадках або лікарнях впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється за рахунок скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв. Крім того, в місті три роки працює програма «Енергоплан» з моніторингу споживання енергоресурсів усіма будівлями бюджетних установ.
Проте зараз усі сили місцевого самоврядування спрямовані на вирішення проблеми теплопостачання в місті. Тому перемовини з представниками банку, які пройдуть цього тижня, стосуватимуться лише питання залучення інвестицій у тепломодернізацію Кропивницького.
Про тепломодернізацію сьогодні на нараді говорив і міський голова Андрій Райкович. Він наголошував на терміновості розробки програми тепломодернізації Кропивницького та на повернення у власність міста цілісного майнового комплексу, орендованого ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА».
Як розповіла керівник департаменту економіки Маріанна Морква у коментарі CBN, реконструкція системи теплопостачання міста включає в себе й розробку схеми теплопостачання міста. За її словами, реконструкція системи теплозабезпечення міста може коштувати біля 10 мільйонів євро, а створення схеми теплозабезпечення - 3 млн гривень.
Наразі у місті успішно реалізуються два проекти: громадського бюджету і формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Кропивницького, на які торік витратили більше семи мільйонів гривень.
Лара Гуріна, CBN