У Кропивницькому народний артист України читав зі сцени Шевченка, Гоголя, Вишню й Глазового

Ні до Шевченка, ні після Шевченка, такого рівня поетів немає

998
кількість переглядів
Анатолій Паламаренко. Фото Олега Маковського

У залі обласної філармонії з нагоди 205 річниці з дня народження Тараса Шевченка виступав Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Анатолій Паламаренко.

Про це повідомляє кореспондент CBN.

Анатолій Паламаренко прочитав твір Тараса Шевченко, який він написав у 1845 році, «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнє послання».

«Такого пророка послала доля нашій Україні. Я йду до нього, до Шевченка, 73-й рік. Я з восьми років як пішов і собі думав, вивчав, перечитав усіх біографів», – зізнався Анатолій Паламаренко.

Анатолій Паламаренко зазначив, що перечитав багато літератури за своє життя, дуже любить і Пушкіна, і Лермонтова, Достоєвського, Толстого – «як можна не любити?», – є і в Україні письменники такого рівня таланту – Коцюбинський, Нечуй-Левицький, Панас Мирний, – але «ні до Шевченка, ні після Шевченка, такого рівня, такого наповнення поетів немає».

«Хто повстав? Хто встав проти Бога? Тільки Шевченко: “Як понесе з України у синєє море кров ворожу… от тоді я і лани і гори — все покину і полину до самого Бога молитися… а до того я не знаю Бога”. Чуєте? Хто це міг так сказати?» – звернувся до слухачів народний артист.

Він висловив надію, що молоді люди, які сидять у залі філармонії, доживуть до того часу, коли Україна буде українською. І два дні в березні «будуть духовним Великоднем української нації, і коли ми не будемо називатися народом України, а будемо називатися українським народом».

У виконанні Анатолія Паламаренка також прозвучав уривок з «Тараса Бульби» Миколи Гоголя, який він прочитав так, як наказував автор, – «російською з українським акцентом», «Ярмарок» Остапа Вишні та байки Павла Глазового.

Лара Гуріна, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.