У Кропивницькому вшанували пам’ять постраждалих внаслiдок Чорнобильської трагедiї (ФОТО)

Сотнi мiстян пройшли ходою

918
кількість переглядів

В обласному центрi вшанували пам’ять постраждалих внаслiдок Чорнобильської трагедiї у день 33-х роковин сьогоднi, 26 квiтня, повідомляє кореспондент CBN.

Сотнi мiстян пройшли ходою вiд площi Героїв Майдану до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля». Там вшанували постраждалих хвилиною мовчання.

Вдови лiквiдаторiв першими поклали квiти до пам’ятного знака. Долучилися також представники влади i громадськостi.

33 роки тому – 26 квiтня 1986 року сталася аварiя на Чорнобильськiй атомнiй електростанцiї. Це – найбiльша техногенна катастрофа за всю iсторiю ядерної енергетики у свiтi, яка змiнила радiацiйну обстановку, екологiю, долi людей не тiльки на європейському континентi, а й у всьому свiтi.

Нагадаємо, пiвмiльйона гривень з обласного бюджету спрямують на пiдтримку чорнобильцiв. Це майже вполовину бiльше, нiж торiк.

Кошти спрямують на виплату матерiальної допомоги постраждалим внаслiдок катастрофи – 22 дiтям iз iнвалiднiстю, шiстьом дiтям-сиротам, 45 дiтям-напiвсиротам з числа тих, якi потерпiли внаслiдок Чорнобильської катастрофи, та 497 тяжкохворим учасникам лiквiдацiї наслiдкiв аварiї на Чорнобильськiй АЕС I та II групи iнвалiдностi.

Виплати на одну особу складають тисячу гривень.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.