Лікарі закликають кропивничан не нести штучні квіти та вінки на цвинтарі

Традиції з пластиковими квітами – лише 25 років, але шкоди довкіллю вже нанесли на сторіччя вперед

1462
кількість переглядів

Лікарі відділу організації досліджень фізичних і хімічних факторів та епідеміологічного нагляду за неінфекційними хворобами Кіровоградського обласного лабораторного центру закликають відмовитись від використання штучних квітів та вінків через шкоду здоров’ю та довкіллю.

Про це CBN повідомили в обласному лабцентрі.

Медики наголошують, що матеріал, з якого виготовляють штучні квіти зараз різноманітний. Виробляють його, переважно, у Китаї. І не завжди матеріали, з яких виготовляють квіти і вінки, мають супровідні документи та не виділяють шкідливі хімічні речовини про контакті з опадами.

За утилізацію старих пластикових вінків та квітів відповідають місцеві громади. Саме вони мають дбати за прибирання кладовищ, а отже і забезпечити вивіз сміття на полігони твердих побутових відходів. Якщо в містах пластикові вінки та квіти з кладовищ вивозять на полігони, то в більшості сільських населених пунктів їх просто спалюють.

Вчені довели, що під час спалювання пластикових квітів та вінків виділяється ціла «таблиця Мендєлєєва», а ще велика кількість діоксинів, які отруюють довкілля та мають негативний вплив на стан здоров’я людини. Також не можна ці вінки і квіти закопувати, бо час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий – близько ста років.

Альтернативою штучним вінкам та квітам є живі рослини.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.