Мерія Кропивницького звернеться до центральної влади з приводу недофінансування медицини

Без виділення додаткових коштів очікується щомісячне поступове зростання заборгованості із виплати заробітної плати

563
кількість переглядів

Міськрада Кропивницького планує звернутися до голови Верховної Ради Андрія Парубія та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з приводу недофінансування медичної галузі міста.

Проект рішення опублікований на сайті міськради.

«Міська влада вкрай стурбована ситуацією щодо недостатнього фінансового забезпечення медичної галузі, яка у період реформування потребує посиленої уваги та підтримки на державному рівні задля успішної реалізації на практиці основних етапів медичної реформи. Обсяг медичної субвенції з державного бюджету для надання вторинної медичної допомоги на галузь “Охорона здоров’я” м. Кропивницького затверджено у сумі 172,7млн грн, що становить 34%від реальної потреби», – сказано в документі.

У проекті рішення також зазначається, що «у зв’язку з незабезпеченням місячними та річними кошторисними призначеннями постійно виникає кредиторська заборгованість із заробітної плати працівників лікувально-профілактичних закладів вторинної ланки медичної допомоги».

«Станом на 01 травня 2019 року по галузі “Охорона здоров’я” обліковувалась кредиторська заборгованість із виплати заробітної плати з нарахуваннями у сумі 9,4 млн грн (за другу половину квітня), яку не вдалося погасити у повному обсязі навіть при надходженні першої частини медичної субвенції за травень, – наголошується в документі. – Залишок непогашеної кредиторської заборгованості станом на 06 травня 2019 року складає 2,2 млн грн, який планується погасити за рахунок другої частини медичної субвенції за травень. При цьому з початку року з міського бюджету за рахунок перерозподілу видатків з інших статей вже виділено на оплату праці медичних працівників 8,3 млн грн. Тобто, без виділення додаткових коштів очікується щомісячне поступове зростання заборгованості із виплати заробітної плати».

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.