Пішки світом: відомий мандрівник розповів жителям Світловодська про нову експедицію

Сергій Гордієнко мандрує світом майже все свідоме життя

815
кількість переглядів

Алла Зейферт, Ірина Іванова, «Кіровоградська правда»

Відомий український дослідник, етнограф і філософ Сергій Гордієнко побував у Світловодську, де розповів про свою нову експедицію. Чоловік нині прямує до іспанської Барселони. Він першим встановив український прапор на Північному полюсі. Пішки пройшов півсвіту.

Сергій Гордієнко мандрує світом майже все свідоме життя. Здійснив більше трьох десятків походів. На каяку проплив понад чотири тисячі кілометрів річкою Об у Російській Федерації, на каное здійснив сплав Амазонкою, перейшов Сахару, виживав у 50-градусну спеку і шестибальний шторм.

– Я двічі досягав Північного полюса, був організатором й учасником першої антарктичної експедиції, яка на сьогоднішній день працює більше 20 років, – розповідає мандрівник. – Свого часу перетнув Латинську Америку, а звідти без використання технічних засобів – Мексику. Пройшов майже всю Амазонку, Індокитай… Бачив місця, де відбуваються соціальні спалахи, війни, екологічні лиха…

Увесь час чоловік вивчав психологію виживання, адаптації та прийняття рішень у складних умовах. Десять років тому створив експедиційний центр – у ньому готує фахівців із виживання й організації екстремальних експедицій.

Дослідник зауважує, протягом останнього часу через кліматичні зміни трансформується флора і фауна, зокрема і в Україні.

– Зараз, крім міграції людської, відбувається міграція живих організмів, – пояснює Сергій Гордієнко. – Багато з них дуже небезпечні. Припустимо, мало хто знає, що в Україні уже є чотири види дуже небезпечних арахнід: павуків тропічних видів, які живуть тут і дуже отруйні. Кілька видів рептилій, в тому числі дві гадюки, які потрапили до нас із тропічних регіонів і непогано прижилися.

За більш як сорок років мандрів чоловік зупинятися не планує. Запевняє, лише рух – запорука доброго здоров’я й довголіття.

– Ви знаєте, що в Україні літні люди помирають через порушення нормального циклу життя, – вважає співрозмовник. – Мій батько прожив майже 90 років. Він працював до кінця. Був такий чудовий професор-кардіолог Амосов. Він говорив, що люди пенсійного віку можуть отримувати пенсію, але повинні працювати. Я ніколи не був прихильником того, що людина складає лапки. Людина повинна боротися і боротися до кінця.

З України дослідник вирушить до Румунії, Болгарії, Греції, Італії, Франції, Іспанії, Угорщини і повернеться назад до Києва восени наступного року. Загалом планує подолати майже 12 тисяч кілометрів.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.