У Кропивницькому вiдбудеться п’ятий благодiйний книжковий аукцiон

Нинiшня колекцiя лотiв складається переважно з книжок iсторичного та краєзнавчого змiсту

441
кількість переглядів

У п’ятницю, 17 травня, у Кропивницькому вiдбудеться п’ятий благодiйний книжковий аукцiон.

Про це CBN поiнформували в мiськiй радi.

Цього разу збиратимуть кошти на створення меморiальної дошки, щоб вшанувати пам’ять iсторика i краєзнавця з Кропивницького Петра Кизименка, а також популяризувати твори вiдомих українських письменникiв та мiсцевих авторiв.

Нинiшня колекцiя лотiв складається переважно з книжок iсторичного та краєзнавчого змiсту. Значну частину з них надала Ольга Кизименко – вдова вiдомого у 1980-1990 роки iсторика i краєзнавця Петра Кизименка. Приблизно половина книжок з пiдписами авторiв, що пiдвищує їхню цiннiсть для бiблiофiлiв. Останнiх можуть зацiкавити автографи Романа Коваля, Олекси Рiзникiва, Юрiя Матiвоса, Сергiя Жадана, Василя Мошуренка та iнших.

Петро Кизименко (1964 – 1998) пiсля закiнчення iсторичного факультету КДПI iм. Пушкiна (нинi ЦДПУ iм. Винниченка) тривалий час працював в обласному краєзнавчому музеї, згодом – у державному обласному архiвi. Його iсторико-краєзнавчi нариси друкували у «Молодому комунарi», «Кiровоградськiй правдi», «Народному словi», «Вечiрнiй газетi», «Єлисаветi» та iнших виданнях. Широкий резонанс викликали свого часу його науковi дослiдження «Євреї в Єлисаветградi», «Греки в Єлисаветградi», «Козаки не за порогами», «Гайдамаки». Вiн – лауреат обласної краєзнавчої премiї iм. Володимира Ястребова (посмертно).

Спiворганiзатори п’ятого благодiйного книжкового аукцiону – колективи обласного щотижневика «Народне слово» та обласного краєзнавчого музею.

Аукцiон розпочнеться о 16:00 у примiщеннi обласного краєзнавчого музею.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.