Кiровоградщина входить у п’ятiрку областей, де найвища онкозахворюванiсть

Щороку вiд раку помирають майже 90 тисяч осіб

849
кількість переглядів

Кiровоградська область входить у п’ятiрку областей, де найвищий рiвень онкозахворюваностi.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це пiд час науково-практичної конференцiї «Актуальнi аспекти дiагностики та лiкування онкологiчних захворювань» повiдомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадмiнiстрацiї Олег Рибальченко сьогоднi, 16 травня, повiдомляє кореспондент CBN.

Науково-практичну конференцiю зiбрали у регiональнiй торгово-промисловiй палатi до 70-рiччя заснування онкологiчної служби областi.

На конференцiю з’їхалися спецiалiсти з усiєї України – лiкарi-онкологи, онкохiрурги, провiднi науковцi, керiвники закладiв охорони здоров’я з iнших регiонiв, представники Iнституту раку. Взяли участь у вiдкриттi заходу очiльник областi Сергiй Кузьменко i народний депутат Костянтин Яринiч.

За словами директора департаменту охорони здоров’я облдержадмiнiстрацiї Олега Рибальченка, в Українi щорiчно 160 тисяч людей вперше чують онкодiагноз. Щороку вiд раку помирають майже 90 тисяч. Фахiвцi наголошують, технологiї в дiагностицi онкохвороб iдуть вперед, втiм успiшне лiкування часто залежить вiд своєчасностi звернення пацiєнта до лiкарiв.

«Ми розбудували мережу центрiв ранньої дiагностики на рiвнi центральних районних лiкарень всiєї областi. Є певнi результати, втiм вони нас не повнiстю задовольняють, оскiльки цю мережу потрiбно розширювати. До того ж, все має починатися не з лiкарiв, а з думок самого пацiєнта», – каже вiн.

Впродовж останнiх п’яти рокiв обласна влада придiляє проблемi онкозахворювань велике увагу.

«Останнi два роки працювали над ремонтом, розбудовою i переоснащенням хiрургiчного вiддiлення онкодиспансеру. Перетворили, осучаснили i модернiзували дитячу обласну лiкарню. Не зупиняємося на зробленому, є плани, щоб у 2019 роцi в онкодиспансерi ще з’явилося дороговартiсне лапароскопiчне обладнання, яке дуже необхiдне лiкарям i пацієнтам», – зазначив голова облдержадмiнiстрацiї Сергiй Кузьменко.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.