У Кропивницькому презентував свою книгу перший генпрокурор незалежної України (ФОТО)

У книзі автор доносить свою позицію на проблеми, які мають велике суспільне значення

859
кількість переглядів

До Кропивницького завітав перший генеральний прокурор незалежної України, кандидат юридичних наук, дійсний державний радник юстиції, заслужений юрист України, народний депутат України трьох скликань, екс-суддя Конституційного Суду України Віктор Шишкін.

На зустрічі з кропивничанами в обласній науковій бібліотеці імені Чижевського він презентував книгу «Чому я був проти», повідомляє кореспондент CBN.

У ній державний і громадський діяч сконцентрував результати роботи за більше ніж десять років.

Книга складається з чотирьох розділів. Перший них присвячений Конституції Пилипа Орлика, яка заклала концептуальні основи українського конституціоналізму, та її відображення у сучасному Основному законі.

У другому автор розповідає про ухвали, рішення та висновки, які приймав свого часу Конституційний суд, і відносно яких Віктор Шишкін мав окрему думку.

Мова йде про законодавчі акти відносно приватизації, харківських угод, політичну маніпуляцію з конституційними повноваженнями, підміну службових преференцій правами людини, конституційне право компенсації на випадок безробіття, руйнування контрольної функції парламенту, ліквідацію соціальних гарантій за часів Азарова тощо.

Третій розділ – публікація проектів рішень Конституційного суду, в яких Віктор Шишкін був доповідачем, але які так і не були прийняті. Перший стосується пріоритету однієї конституційної норми над іншою в казуальній ситуації. А другий – мораторію на землю.

Як зазначає автор, «у проекті рішення були закладені визначальні, засадничі положення розуміння землі як національного багатства і об’єкта права власності всього українського народу, а не лише окремих осіб». Трагізм Віктор Шишкін бачить у тому, що «Конституційний суд не скористався можливістю закласти конституційні основи бачення суспільно важливих і резонансних для суспільства проблем приватизації землі в Україні».

У четвертому увага приділяється необхідності для судової системи держави мати усталену термінологію, без якої в законотворчій діяльності «спостерігається бедлам».

Віктор Шишкін відповів на численні запитання кропивничан, які стосувалися розпуску парламенту, антикорупційного суду, мирових суддів, адміністративно-територіальної реформи та інших тем, які хвилюють українців.

Лара Гуріна, CBN

Фото Світлани Приймак

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.