У Кропивницькому не вистачає 60 мільйонів на зарплати медикам

Обсяг медичної субвенції з держбюджету становить 34% від реальної потреби

2078
кількість переглядів
У Кропивницькому не вистачає коштів для медичної галузі.

Про це йдеться в рішенні міської ради «Про звернення депутатів міської ради міста Кропивницького до Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо фінансової незабезпеченості галузі «Охорона здоров’я» м. Кропивницького», повідомляє кореспондент CBN.

Обсяг медичної субвенції з державного бюджету для надання вторинної медичної допомоги на галузь «Охорона здоров’я» Кропивницького затвердили у сумі 172,7 млн грн, що становить 34% від реальної потреби.

Медичну субвенцію використовують виключно на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам медичних закладів. Враховуючи зростання посадових окладів на 9% та мінімальної заробітної плати на 12,1%, затверджений обсяг видатків по медичній субвенції покриває потребу у видатках на оплату праці на 74%. Незабезпеченість галузі до кінця 2019 року у видатках на заробітну плату з нарахуваннями складає 59,9 млн грн.

У зв’язку з незабезпеченням місячними та річними кошторисними призначеннями постійно виникає кредиторська заборгованість із заробітної плати працівників лікувально-профілактичних закладів вторинної ланки медичної допомоги. Крім того, державні гарантії не виконуються в частині забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсулінів.

Депутати звернулися до Голови ВР та Прем’єр-міністра із проханням внести зміни до Державного бюджету України на 2019 рік у частині збільшення медичної субвенції, зокрема Кропивницькому, на загальну суму 67,2 млн грн, у тому числі на оплату праці з нарахуваннями працівникам галузі – 59,9 млн грн та забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсулінів – 7,3 млн грн.

Нагадаємо, у Кропивницькому не вистачає коштів на фінансування освіти. На заробітну плату вчителям на кінець фінансового року не вистачає 30 млн грн.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.