У Кропивницькому з’явиться ще один мурал

Роботи розпочнуться сьогодні, 26 червня, після 19:00

1792
кількість переглядів
Ескіз муралу на стіні художнього музею в Кропивницькому

Мурал – різновид монументального і декоративного малярства, що виконувалося безпосередньо на стіні або на штукатурці, закріпленій на стіні, в якому фігуративні образи й декоративні орнаменти підпорядковуються архітектурним формам («Вікіпедія»)

На стіні будівлі-пам’ятки архітектури, де знаходиться обласний художній музей, з’явиться мурал.

Про це CBN повідомила директор обласного художнього музею Тетяна Суханова.

Будівля, на якій буде мурал, знаходиться в комунальній власності, музей є її балансоутримувачем. Проблемою була покрівля, яка знаходилася в аварійному стані та потребувала ремонту. Кошти на це виділили, а також на обстеження, підготовку та ґрунтовку стіни.

«Над самим ескізом працювала ініціативна група з представників департаментів культури та капітального будівництва ОДА, архітекторів, художників та нашого музею, – сказала Тетяна Суханова. – “Двигуном” процесу – у всіх відношеннях – був і є кандидат в нардепи Костянтин Яриніч. В результаті всіх наших спільних зусиль сьогодні ввечері розпочнуться роботи з нанесення муралу на стіні пам’ятки архітектури, в якій знаходиться обласний художній музей».

Для нанесення муралу спеціально запросили митців з Києва.

«Було багато суперечливих думок з приводу того, що саме повинно бути зображено на цій стіні, – зазначив Костянтин Яриніч, – однак пропозиція нанесення картини Андрія Ліпатова “Променад на Дворцовій” примирила абсолютно всіх, тому ще це – історичний бренд нашого міста. На картині будуть вулиця Дворцова, трамвайчик – складатиметься таке враження, наче глядач виглядає з віконця. Картина буде об’ємною та створить ефект перенесення в ті часи. Я думаю, це місце стане не лише архітектурною окрасою, а й певною зоною відпочинку. Вартість створення цього муралу я повідомляти не хочу – це подарунок сім’ї Яринічів місту».

Над створенням об’єкту працюватимуть протягом двох тижнів.

Нагадаємо, стіну дев’ятиповерхівки на Попова в обласному центрі прикрасив мурал.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.