У Кропивницькому відкрилася виставка рушників (ФОТО)

У відділі краєзнавства можна побачити 19 рушників двох майстринь клубу «Ниточка»

0
928
кількість переглядів

У Кропивницькому в науковій бібліотеці ім. Чижевського сьогодні, 27 червня, відкрилася виставка «Рушникові доріжки» майстринь клубу народних ремесел «Ниточка» Зінаїди Андріяшевської та Людмили Соколової.

Виставку приурочили до Дня Конституції України, передає кореспондент CBN.

У відділі краєзнавства можна побачити 19 рушників майстринь, які вони створювали у різні роки, та великий клубний рушник, на якому візерунки вишивали 16 вишивальниць і один вишивальник.

Щоб вишити один рушник, майстрині може знадобитися до дев’яти місяців. Як зізналася Зінаїда Андріяшевська, вдень треба поратися по хазяйству, допомагати дітям та онукам, а вечір і ніч – саме час для вишивки.

На своїх рушниках вона вишиває історію власної родини, ділиться враженнями від поезії, розказує про Кіровоградщину та рідне місто.

«Кожний рушник має свій зміст», – зазначила майстриня.

У 2014 році вона вишила на рушнику берегиню. В її руках квіти – символи життя.

«Вона нам усім дарує життя й оберігає нас. А рушник сам по собі самий найкращий оберіг, а вже потім прикраса чи дарунок», – розповіла Зінаїда Андріяшевська.

Людмила Соколова вишиває з дитинства. На її рушниках – хліб і жито, сім’я, любов, щастя, весілля, квітуча Україна і Кіровоградщина. Вишиває на рушниках майстриня візерунки, які притаманні нашій області.

Більше ста майстринь об’єдналися в гурток «Ниточка». Збираються вони щосуботи у відділі краєзнавства обласної наукової бібліотеки. Похваляються роботами, обговорюють техніки вишивки, в’язання, прядіння,проводять майстер-класи. Майстрині ведуть дуже активне культурне життя, беруть участь у багатьох заходах у Кропивницькому, подорожують. Дуже дружать з кіровоградськими поетесами, що входять до творчого об’єднання «Парус».

На сьогоднішній зустрічі привітати вишивальниць з відкриттям виставки зібралися майстрині з «Ниточки» та їхні друзі з «Парусу».

Лара Гуріна, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.