У Кропивницькому вийшла друком книга про відомого фотокореспондента

Два роки тому галерист уперше показав частину робіт Василя Ковпака

1105
кількість переглядів

Любов Попович, «Кіровоградська правда»
Фото Ігоря Філіпенка

Цілу епоху у фотографіях зібрав у книгу «Фотолітопис Василя Ковпака» відомий в області галерист Микола Цуканов. Наприкінці минулого тижня він презентував видання, над яким працював кілька років. Майже дві сотні сторінок об’єднали в собі різні напрямки світлин – від міської історії до історії танцю.

Чому вирішив увічнити справу колишнього фотокореспондента «Кіровоградської правди» Микола Цуканов і яка подальша доля фотоархіву відомого майстра – дізнавалася «КП».

Loading…

– Одеський колекціонер Анатолій Дроздовський якось сказав, що історія настільки швидкоплинна, тож її треба фіксувати, буквально кожну мить, і цим надихнув мене зберегти фотоархів відомого фотожурналіста Василя Ковпака, – розповідає Микола Цуканов. – Три роки тому почали вивчати його здобуток. Ціла команда людей працювала над негативами, розпізнавала людей і події на світлинах. Відцифрували десять тисяч фотографій, на яких висвітлені практично усі сфери життєдіяльності тодішнього Кіровограда.

Два роки тому галерист уперше показав частину робіт Василя Ковпака. А рік тому міська рада Кропивницького за ініціативи Цуканова заснувала премію для фотохудожників імені Василя Ковпака. Першим її лауреатом став фотокор газети «Народне слово» Ігор Демчук.

– Це надзвичайно велика і потрібна справа. У книзі зібрані фотографії, які зафіксували цілу епоху життя Кіровограда й області. Батько був трудоголіком, міг годинами працювати в лабораторії, чаклувати над розчинами і світлинами, переживати, коли щось не виходило, і радіти вдалим кадрам. Він дуже любив свою роботу, – подякував за збережену пам’ять син фотожурналіста, теж Василь.

– Я не люблю фотографуватися, але саме Василь Ковпак зробив перше фото, яке мені сподобалося. Пам’ятаю, як багато років тому мені так ретельно робили модну зачіску, а той прийшов і її прибрав. Ми тоді так сміялися і ось цей момент він підловив. А зараз у книзі бачу цю світлину і повертаюся у свою молодість, – ділиться враженнями народна артистка України Антоніна Червінська і наголошує, фотоархів, який опрацювали і систематизували в галереї «Єлисаветград», не просто пам’ять про фотомайстра, це пам’ять про колективи, про підприємства, про міста і села, це – історія краю.

Микола Цуканов

Аби зберегти і, головне, зробити доступним широкому загалу спадок Василя Ковпака, книгу зі світлинами передадуть у бібліотеки і музеї Кіровоградщини. Ще кілька тисяч негативів майстра Микола Цуканов передав на зберігання до державного архіву.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.