На Кіровоградщині влаштували рибальський турнір у пам’ять про загиблого АТОшника

За життя боєць був затятим рибалкою

924
кількість переглядів

Марія Староста, «Кіровоградська правда»

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Рибальський турнір у пам’ять про загиблого героя України Юрія Коваленка влаштували спецпризначенці у Кропивницькому. За життя боєць був затятим рибалкою. Тож пом’янути побратима військові вирішили саме його улюбленою справою.

– Він був «помішаний» на рибалці. Ми тоді тільки починали, ловили на годівнички з трьома гачками. Тоді була така снасть – волос, – розповідає товариш Коваленка. – Ось так ми сиділи, на свої три крючечка нічого не ловили, а він на свій волос справлявся так не погано. Юрій ще казав: «От я такий спеціаліст, скільки разів вам казав, а ви от все одно не ловите…» Тепер ми ловимо тільки на волос… Кожні вихідні у п’ятницю після роботи або в суботу зранку ми збиралися двома-трьома машинами і виїжджали на рибалку…

У день проведення турніру на березі річки вдосвіта зібралося близько сотні учасників – як військові, так і цивільні. Усіх об’єднало спільне захоплення. Серед тих, хто рано прокинувся, і Тетяна Латишева – титулована рибалка. Про неї «КП» вже розповідала.

– У мене навіть звання є! Я, між іншим, «Міс-мормишка-2018», – хизується жінка. – Я ще в зимовій риболовлі беру участь. Уже одинадцять років. І ось мені присвоїли таке звання.

Із Юрієм Коваленком жінка знайома не була. Але, каже, пишається його подвигом.

У 2014-му бойовий офіцер разом із побратимами потрапив під мінометний обстріл.

Товариші розповідають про Юрія – щойно випадала нагода, одразу їхали рибалити.

– Сьогоднішня риболовля – знакова. Саме в цьому місці в 2014 році у квітні-місяці ми виїхали на цю водойму порибалити. Хоча, скажу, не так порибалити, як відпочити, поговорити… Втім, так склалися обставини, що більше на риболовлю ми не їздили, – з сумом пригадує ще один військовослужбовець.

У цьогорічному турнірі участь узяли чотири десятки команд. Завдання – упіймати не хижака на один гачок. Для визначення переможця рибу зважували і відпускали. Найбільший улов видався у кропивницької команди «Ко» – 13 кілограмів 320 грамів.

Уперше турнір у пам’ять про Юрія Коваленка провели в 2016-му. Тоді участь узяли 16 команд. За чотири роки кількість охочих ставала більшою – сьогодні позмагатися рибалки приїздять із різних регіонів.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.