На Кіровоградщині провели розслідування щодо лептоспірозу
Після загибелі від лептоспірозу 49-річного жителя Бобринця головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провело епідеміологічне та епізоотичне розслідування підтверджених випадків лептоспірозу, повідомляє CBN з посиланням на установу.
Фахівці перевірили двох собак, які живуть у домі, та Leptospira Сaniсola в крові тварин не виявили. У приміщеннях домогосподарства, де утримують свійських тварин, провели дератизацію та дезінфекцію.
Представники Держпродспоживслужби проінформували місцеву владу про необхідність провести дератизаційні заходи та очистити Глазівські ставки Кетрисанівської сільської ради та річку Бобринка, де хворий неодноразово купався й рибалив, а також прилеглу до водойм територію і провести інші заходи з профілактики лептоспірозу.
В селі Олександрівка Олександрійського району в домогосподарстві постраждалого протиепізоотичні заходи не проводилися через відсутність домашніх тварин. Для попередження випадків захворювання на лептоспіроз біля ставків, де рибалив потерпілий, встановили попереджувальні таблички, покосили траву та очерет і розповіли людям про епідемічну ситуацію з захворювання на лептоспіроз.
У мешканців Ганнівки Новоукраїнського району та Мартоноши Новомиргородського району захворювання на лептоспіроз не підтвердилося. Однак фахівці Держпродспоживслужби провели клінічний огляд наявних у домогосподарстві тварин та відібрали проби крові для лабораторного обстеження на лептоспіроз. Результати виявилися негативними.
За випадком підозри на лептоспіроз, який може бути пов'язаний з риболовлею та купанням у ставку села Бандурове Гайворонського району, орендарю ставка і сільському голові рекомендували встановити попереджувальні знаки про заборону вилову риби та купання в ставках, а також провести дератизаційні роботи на прилеглій до ставків території.
В обласному управлінні Держпродспоживслужби нагадали: пік захворюваності на лептоспіроз припадає на літо - початок осені, що зумовлено активним відпочинком населення на природі, купальним сезоном, риболовлею, а також зростанням у цей період чисельності мишовидних гризунів.
За шість місяців 2019 року в Україні зареєстрували 51 випадок захворювання. У області захворіло двоє людей – 69-річний житель Олександрівки Олександрійського району та 49-річний житель Бобринця Бобринецького району. Для обох чоловіків захворювання стало смертельним.